Philips Smart TV

W połowie lutego Philips obiecał, że 1. marca zaprezentuje nowe aplikacje w swojej platformie Smart TV. Dyskusja pod moim wpisem na ten temat zrobiła się bardzo gorąca, więc dobrze, że producent zdążył dodać coś w obiecanym terminie. Tylko czy „coś” teraz wystarczy? AKTUALIZACJA – Philips oficjalnie komentuje sprawę.

Wiem, że wielu z Was czekało na te wieści. Niektórzy nawet urządzili w komentarzach pod poprzednim wpisem odliczanie do 1. marca, czym niezmiernie poprawiło mi humor. Tak właśnie powinno być. Jeśli producent coś obiecuje, to albo dotrzyma słowa w terminie, albo będziemy wściekli. Philips już raz minął się z terminem premiery TVN Playera, więc teraz coś musiał pokazać. Na moim Facebooku też były pytania o tę kwestię, więc podaję konkrety prosto z jeszcze ciepłej informacji prasowej producenta

  • Od 1 marca 2013 w portalu Philips Smart TV dostępne są nowe aplikacje: VoD Onet, Filmbox Live oraz Tuba.fm – start na pewno dzisiaj, ale nie wiadomo jeszcze o której godzinie. Nowe aplikacje będą dostępne w App Gallery.
  • Jeszcze w marcu zostaną uruchomione dwie kolejne usługi TVN Player oraz WP.TV.

Jednym z kluczowych celów, jakie postawiliśmy sobie w 2013 roku jest zagwarantowanie użytkownikom Philips Smart TV dostępu do najpopularniejszych na polskim rynku treści VoD oraz Catch up TV. Uruchomienie takicaplikacji jak VoD Onet oraz Tuba.fm to zdecydowany krok w tym kierunku

– powiedział Radosław Wyszyński Country Manager TP Vision Poland Sp. z o.o..

  • VoD Onet – wiadomo, treści Onetu.
  • Tuba.FM – muzyka na żywo ze znanych stacji (Złote Przeboje, Radio Roxy, TOK FM) i kilkaset stacji tematycznych.
  • Filmbox Live – podobno ponad 6500 pozycji w tym bajki dla najmłodszych.
  • WP.TV – wiadomo, treści WP.

Tyle konkretnych informacji.

Tym razem pozwolę sobie nie skomentować informacji. Najpierw chcę usłyszeć co Wy o tym myślicie.

 

AKTUALIZACJA

Czytelnik miet zarzuca mi brak męskich organów rozrodczych w związku z faktem, że w weekend nie zaktualizowałem tego wpisu. Nie lubię gdy ktoś obraża moje plemniki, więc donoszę jak się sprawy mają.

W ponad 50 komentarzach pod tym wpisem wyrażacie swoje niezadowolenie z aktualizacji Philipsa. Wasze relacje wskazują wyraźnie, że producent mocno przeciąga strunę. Polecam przeczytanie wszystkich. Na spokojnie, bo sporo w nich emocji. Jeśli jednak nie macie czasu lub ochoty, to cytuję kilka ciekawych wypowiedzi (pisownia niezmieniona).

Leb pisze:

nie widzisz bo narazie nie dodali, na chwile obecną wszystkie info o 5 apps’ach to WIELKA ŚCIEMA

Macmathys pisze:

A co klasa cenowa ma tutaj do rzeczy? Kupisz najdroższy smart tv Philipsa i będziesz miał praktycznie te same aplikacje co w tym z najniższej klasy cenowej, więc to chyba trochę nietrafiony argument.

error pisze:

Mi już przestało zależeć na tych nowych aplikacjach. Mogą się one w ogóle nie pojawiać. Prawda jest taka, że jakby Philipsowi zależało na klientach to już dawno byśmy mieli TVN Player, Vod.TVP.pl i całą resztę aplikacji. Nie ma co ukrywać, że tutaj chodzi tylko o pieniądze, bo cała reszta to kwestia podpisania odpowiednich umów i przygotowania infrastruktury.

Maciek pisze:

To z czego się cieszyć ?
Nie należe do osób które wszystko krytykują, ale Philips przegina :/

Polecam resztę komentarzy pod wpisem.
Zachęcam też do merytorycznej dyskusji.

 

AKTUALIZACJA 2

Leb i Matti donoszą, że w App Gallery pojawiły się pierwsze z nowych aplikacji. Czytelnik error załącza fotkę.

Fot. error

Fot. error

 

AKTUALIZACJA 3

Właśnie dotarł do mnie oficjalny komentarz Philipsa. Załączam go w całości.

W dniu 1 marca wypuściliśmy informację prasową o uruchomieniu nowych aplikacji Smart TV.
1 marca ukazała się oficjalnie aplikacja Filmbox Live.

Aplikacje VoD Onet oraz Tuba.fm ukazały się w App Gallery dopiero w dniu dzisiejszym.Stało się tak z powodu problemów technicznych wynikających ze zmiany oprogramowania serwerów, które hostują portal Philips Smart TV.
Niestety usunięcie usterki było możliwe dopiero w poniedziałek rano.

Za problemy techniczne najmocniej przepraszam i życzę przyjemnych wrażeń z korzystania z aplikacji VoD Onet oraz Tuba.fm.

Dotychczasowi użytkownicy Philips Smart TV znajdą aplikacje w zakładce App Gallery w menu Smart TV.
Użytkownicy, którzy po raz pierwszy podłączą swój Philips Smart TV do sieci zobaczą nowe aplikacje od razu w menu głównym Smart TV – nie będą musieli ich dodawać z App Gallery.

– Piotr Herod, Smart TV Business Development Manager CEE.

Poniżej załączam jeszcze instrukcje instalacji nowego oprogramowania:

  1. Pobrać ze strony www.p4c.philips.com (nie zaś bezpośrednio z poziomu telewizora) gdzie należy wpisać pełną nazwę posiadanego modelu np. 46PFL9705H/12. 
  2. Ściągnięte oprogramowanie rozpakować i przegrać na pendrive. Na pamięci USB powinien się znaleźć plik autorun.upg.
  3. Pendrive włożyć do TV i włączyć telewizor. Instalacja nowego oprogramowania powinna się rozpocząć automatycznie.
  4. Po zakończeniu aktualizacji należy odłączyć TV od prądu (zwykłe przełączenie w tryb standby nie jest zalecane).

Jeżeli użytkownik nie pamięta dokładnej nazwy modelu, który posiada może sprawdzić ją wciskając na dowolnym złączu (np. source -> TV) tv następującą kombinację klawiszy: 1, 2, 3, 6, 5, 4.

Po wpisaniu tej kombinacji klawiszy na ekranie pojawi się plansza z nazwą modelu TV na pierwszej pozycji.