Przewodnictwo kostne, to technologia pozwalająca na przekazywanie dźwięku do ucha wewnętrznego lub odczytywanie go przez wibracje kości czaszki. Wykorzystuje się ją w aparatach słuchowych, słuchawkach telefonicznych, pojedynczych modelach komórek czy „mikrofonach” dla żołnierzy lub fanów paintballa. Jak się okazuje technologia może też przydać się narciarzom.
Ostatnio opisywałem już inne gogle narciarskie dla fanów nowych technologii. Summit 335 firmy Liquid były wyposażone w kamerę nagrywającą obraz z pierwszej osoby w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Tym razem chodzi o komunikację. Gogle SpeakGoggle G33s firmy Buhel można połączyć z telefonem komórkowym, odtwarzaczem mp3 lub GPS-em za pomocą Bluetooth. Możliwe jest też połączenie się z innymi goglami tego typu nie oddalonymi od użytkownika o więcej niż 500 metrów. Mikrofon wykorzystujący przewodnictwo kostne jest zainstalowany w obudowie. Wykrywa on wibracje czaszki i pozwala na prowadzenie rozmów lub słuchanie muzyki bez zakłóceń.
G33 ma baterię pozwalającą na około:
- 10 godzin słuchania muzyki
- 12 godzin rozmowy,
- 200 godzin w trybie czuwania.
Gogle są przystosowane do pracy w temperaturze do -45 stopni Celsjusza. Są dostępne w trzech kolorach (biały, czarny i srebrny), a w zestawie znajduje się kabel USB do ładowania, wzmacniane opakowanie i wymienna szybka.
Namiary na dystrybutorów znajdziecie na stronie producenta.