Czy rozdzielczość Ultra HD ma sens w laptopie? Acer uważa że tak i dodał matrycę 3840 x 2160 pikseli do laptopa Aspire V15 Nitro. Zobaczcie jak 4K sprawdza się w komputerze przenośnym.

Laptop Acer Aspire V Nitro jest dostępny w kilku wersjach. Inny model ma np. ekran Full HD i procesor Intel Core i7. Ja testowałem wersję bardziej mobilną, bez napędu optycznego,z procesorem i5 i tym co najciekawsze – ekranem 15,6 cala rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. W teorii brzmi to rewelacyjnie. Jak jest w praktyce?

 

I wszystko jasne. Jeśli śledzicie mnie na Facebooku, to mogliście domyślić się mojego zdania po przedwczorajszym wpisie. Ultra HD w laptopie robi wrażenie, ale w praktyce nie jest jeszcze zbyt przydatne. Owszem, ostrość obrazu wzrasta. Widać to jednak tylko przy porównaniu dwóch rozdzielczości obok siebie i przystawieniu nosa do matrycy. W większości przypadków jest podobnie jak w 1080p. A skoro tak, to po co przepłacać?

Ultra HD w laptopie będzie miało sens, gdy podzespoły pozwolą na obsługę gier w tak wysokiej rozdzielczości i/lub pojawią się filmy VOD w znakomitym UHD. Obecnie jedyne zastosowanie to system, a w nim sprawdza się to idealnie.

Co nie zmienia faktu, że Acer Aspire V15 Nitro Black Edition jest komputerem znakomitym. Jeśli marka Acer kojarzy się Wam nadal ze sprzętem tanim, to musicie szybko zmienić swój światopogląd. Nowe komputery Aspire są ładne, dobrze wykonane i szybkie jak błyskawica. Spójrzcie tylko na te ciekawe dodatki stylistyczne.

Acer Aspire V15 Nitro Black Edition - UHD 4K laptop wykończenia

Acer Aspire V15 Nitro Black Edition - UHD 4K laptop wykończenia

Aspire V15 Nitro Black Edition nie odstaje niczym od sprzętu innych marek. Ma swoje problemy. Największe, to wspomniane na filmie USB po jednej stronie oraz brak dotykowego ekranu, który w Windowsie 8.1 ma sens.

Jednak podzespoły komputera i wykonanie stoją na najwyższym poziomie. Laptop jest szybki jak błyskawica i wygodny w użytkowaniu. Na baterii pracuje około 3 godziny przy normalnych wykorzystaniu z wysoką wydajnością i maksymalnie godzinę jeśli włączycie wymagającą grę. Na szczęście system na dysku SSD sprawia, że nawet po całkowitym wyłączeniu komputera po podpięciu zasilania wrócicie do dawnego miejsca w dosłownie kilka sekund.

Matryca UHD moim zdaniem jest póki co zbędna i niepotrzebnie podnosi cenę, ale jeśli Was stać i macie chrapkę na coś ładnego, silnego i mobilnego – to śmiało. Będziecie zadowoleni. W innym wypadku zdecydujcie się na inny model z tej serii z matrycą Full HD.

 

 

Aktualne ceny różnych laptopów z serii Acer V Nitro.