Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Wojna na rozmiar i rozdzielczość trwa. Podczas targów CES 2013 w Las Vegas Samsung pokazał telewizor UHD, o którym wspominałem jeszcze przed targami na Obywatelu HD. Ciekawy jest jednak rozmiar – nie tylko 85, ale i 110 cali.

Model S9000 Ultra HD jest w stanie konwertować obraz Full HD do UHD. To standard w takich telewizorach, a do tego funkcja, która nie działa aż tak cudownie jakby życzyli sobie twórcy. O wiele ciekawszy może być w tym modelu dźwięk. Producent umieścił w zewnętrznej ramie telewizora system głośników o mocy 120 W.

Jest też oczywiście nowy, dość zwariowany design i funkcje już znane z innych nowych modeli, a więc procesor czterordzeniowy, sterowanie głosem i gestami oraz nowy Smart Hub, o którym sam producent pisze tak:

Składa się z pięciu grup podzielonych według kategorii tematycznych, przedstawionych w postaci animowanych przestrzennie paneli. Dostępne na nich filmy i programy przedstawiane są z wykorzystaniem miniatur graficznych co zdecydowanie ułatwia wybór materiałów do obejrzenia na dużym ekranie.

Ceny oczywiście urwą czapki z głów (jeszcze nie są znane, ale spodziewajcie się około 80 000 zł za model 85″ i grubo ponad 100 tysięcy za 110 cali), ale o dziwo trafiają się wariaci, którzy wydaja tak ciężkie pieniądze na ogromne telewizory.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.