Dzień ze szkła

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Corning to firma stojąca za niezwykle wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, w które wyposaża się tablety z najwyższej półki. Pracujący w niej inżynierowie nieustannie dążą do ulepszenia opracowanej przez siebie technologii oraz są wizjonerami przyszłości. To wielkie słowa, ale zapewniam Was, że nie są puste. Specjaliści zatrudnieni w Corning chcą stworzyć świat ze szkła, którego powierzchnia będzie ekranem dotykowym zdolnym do komunikacji z urządzeniami przenośnymi typu tablet i smartfon.

W lutym 2011 roku Corning zaprezentował film „Dzień Ze Szkła”, w którym przedstawił swoją wizję przyszłości.

Dziś swoją premierę miała jego druga część, „Dzień Ze Szkła 2″, a ukazany w niej świat jest jeszcze bardziej futurystyczny, jeszcze bardziej abstrakcyjny, jeszcze piękniejszy, a najważniejsze – jeszcze bardziej możliwy. Według Corning, tablet stanie się cienkim urządzeniem składającym się głównie ze szkła i wyspecjalizowanej optyki, które będzie w stanie komunikować się z dużymi ekranami, czyli oknami, lustrami, stołami, tablicami, a nawet samochodowymi pulpitami. Jednolity interfejs, w pełni zsynchronizowana zawartość połączonych urządzeń oraz wykorzystanie systemu rozszerzonej rzeczywistości sprawiają, że wizja Corning wydaje się niezwykle kusząca i cudowna.

Inżynierowie twierdzą, że wielofunkcyjne szkła znalazłyby duże zastosowanie nie tylko w rozrywce, ale także w nauce i pracy. Uczniowie mogliby podłączyć swoje tablety do specjalnych stacji dokujących i bezprzewodowo pobrać zawartość wyświetlaną na tablicy nauczyciela. Podobnie sytuacja wyglądałaby w przypadku wykorzystania szkła Corning w medycynie, przy czymtablety miałyby zostać zintegrowane ze specjalistycznymi maszynami diagnostycznymi.

Popuszczając wodze fantazji, mogę wyliczyć dziesiątki zastosowań dla przygotowanego przez Corning szkła o takich możliwościach. Jeżeli rzeczywiście trafi ono do produkcji i będzie tak wspaniałe, jak je reklamują, możemy być pewni, że nastąpi przewrót na rynku – nie tylko technologicznym, ale także każdym innym.

A widzieliście Gorilla Glass 2 na 82 calach?

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.