Apple

W sieci krążą plotki, jakby firmy Samsung i LG miały być już bliskie zamknięcia umów z Apple na dostarczenie paneli ciekłokrystalicznych dla nowego sprzętu z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Chodzi o tablet iPad 3, więc sprawa jest gorąca.

Apple szuka zaawansowanych wyświetlaczy LCD, głównie z myślą o swoich kolejnych tabletach. iPad podbił świat i zapoczątkował nową modę na tablety, więc nie ma w tym nic dziwnego. Wiadomościami dzieli się ze światem gazeta Korean Times. Podobno Apple testuje już próbki wyświetlaczy LCD Samsunga i LG w jednym ze swoich laboratoriów w Chinach. Wyświetlacze mają podobno oferować rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli w proporcjach 4:3. Czy właśnie coś takiego znajdziemy w iPadzie 3?

Apple iPad

Koreańskie źródła wyjaśniają, że umowa jest prawdopodobna, ponieważ Apple chce zmniejszyć swoje uzależnienie od Samsunga. Obecnie producent kupuje od tej firmy kości DRAM, procesory A4 oraz A5, pamięć flash oraz ekrany LCD. Część z tych zamówień Apple przekierowało już do Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Teraz, być może, chce również wspomóc się mocą produkcyjną LG.

Żeby było śmieszniej, mimo swojej ciągłej współpracy Apple i Samsung ciągają się też po sądach za naruszenia patentów. Co za biznes…

 

Źródło: CDRInfo