DUNE HD TV-303D

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

O odtwarzaczach multimedialnych firmy Dune piszę dość często. Kiedyś nawet rozdawałem coś takiego na moim blogu. Lubię tę firmę, bo mimo, że jej sprzęt jest zazwyczaj droższy niż propozycje konkurencji, to widać, że producent ma pomysły na innowacyjne rozwiązania. Ot chociażby takie jak wsparcie 3D.

Widoczny na zdjęciu odtwarzacz DUNE HD TV-303D wykorzystuje procesor Sigma Designs 8672/8673 i został wyposażony w port HDMI w wersji 1.4a. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie treści 3D w formatach MVC, SbS i TaB.

To niby niewielki dodatek, ale jeśli ktoś lubi przechowywać filmy w wersjach cyfrowych i nie przejmować się nośnikami optycznymi, to może wreszcie robić to również w 3D.

Oprócz tego pod obudową modelu 303D znajdziemy:

  • 512 MB pamięci RAM,
  • czytnik kart SD/SDHC,
  • USB 2.0, USB 3.0 Slave,
  • kieszeń hot-swap na dyski 2,5 cala.

Oczywiście player radzi sobie też z filmami w Full HD z bitratem do 50 Mbit/s. Jest tu też przeglądarka internetowa, YouTube, Facebook i system obsługi plików z sieci torrent.

Niestety dla niektórych odbiorców problemem może być cena – 729 zł. To niestety dużo jak za urządzenie służące wyłącznie do odtwarzania kopii cyfrowych. Przypuszczam, że przeciętny odbiorca zdecyduje się na coś tańszego lub odtwarzacz Bly-ray z USB. Dune może jednak zainteresować odbiorców chcących odtwarzać treści w bardzo wysokiej jakości (np. obrazy płyt).

Wpis pochodzi z Multi-bloga.