MT7001

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Pod marką Media-Droid zadebiutują niedługo na rynku dwa nowe odtwarzacze multimedialne o nazwach Engage HQ Pro MT7001 (na fotce) i MT7002. Tym, co je wyróżnia spośród innych playerów jest zainstalowany system operacyjny Android 2.3, znany dotąd ze smartfonów i tabletów.

Można więc śmiało powiedzieć, że odtwarzacze multimedialne weszły w kolejną fazę rozwoju, która polega na jeszcze lepszej integracji funkcji odwarzacza video, konsoli gier, przeglądarki internetowej, czytnika e-booków i domowego komputera.

Chociaż obydwa odtwarzacze zostały wyposażone w piloty, można do nich bez problemu podłączyćpełnowymiarowe klawiatury (przewodowe lub bezprzewodowe) oraz mysz z interfejsem USB. Po podłączeniu sprzętu do telewizora możemy więc na jego ekranie korzystać jednocześnie z aplikacji biurowych, oglądać internetową telewizję, przeglądać zdjęcia czy grać w Angry Birds. Obydwa playery działają na zasadzie „szybkiego startu” – w przeciwieństwie do komputera zaczynają pracę natychmiast po uruchomieniu. Zostały też wyposażone w bezprzewodową łączność Wi-Fi oraz obsługę Flash.

MT7002

Czym różnią się MT7001 i MT7002? Pierwszy ma dodatkową możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (po podłączeniu dongla DVB-T Navigator MT4163). Z tego też powodu został wyposażony wpełnowymiarowego, telewizyjnego pilota, komponentowe wyjście video YPbPR i wyjście audio stereo RCA. Ma też większą wbudowaną pamięć NAND Flash o pojemności 4Gb (MT7002 – 2 Gb) oraz procesor ARM Contex A9 800 MHz (MT7002 – ARM Contex A8 1,2 GHz). Jest też nieco większy.

Obydwa urządzenia mają pojawić się na polskim rynku w pierwszej połowie listopada, jednak ich cena nie jest jeszcze znana.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.