E-ink LG

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Koreańska firma LG poinformowała, że produkcja 6-calowego wyświetlacza na bazie elektronicznego atramentu już ruszyła. Jego główne zalety to waga i grubość – tak mała, że ekran jest giętki.

Takie ekrany możemy znaleźć w czytnikach e-booków (np. Kindle firmy Amazon idealnymdo czytania mojej powieści ;). Nie świecą one tak jak LCD czy plazmy. Pokazują obraz przypominający bardziej zadrukowaną kartkę, niż męczący oczy ekran komputera.

6-calowy panel LG będzie miał rozdzielczość 1024 x 768 pikseli i zaledwie 0,7 mm grubości. E-ink z Korei będzie ważył 14 gramów. To o około połowę mniej, niż w przypadku standardowych wyświetlaczy tego typu. Producentowi udało się „odchudzić” swój prototyp, dzięki umieszczeniu go na plastikowym, a nie szklanym, substracie. LG chwali się, że będzie to pierwszy plastikowy panel e-ink, który trafia do masowej produkcji.

E-ink LG

Podstawa z tworzywa sztucznego, to spora zaleta nie tylko ze względu na mniejszą wagę, ale również giętkość wyświetlacza. Widoczny na zdjęciu prototyp można wyginać o 40 stopni. Nie wiadomo jednak, czy ostateczny produkt zachowa tę właściwość. Pewne jest za to, że e-ink LG będzie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Producent chwali się, że jego produkt będzie można upuścić bez strachu z wysokości 1,5 metra, a uderzanie młotkiem nie zrobi na nim większego wrażenia.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.