Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Tytułowa firma opracowała wyświetlacz LCD, który można wyginać i produkować z rolki.

Taka technologia nie dziwi w przypadku technologii OLED. To właśnie ona ma, zdaniem wielu producentów, przenieść nas za kilka lat do świata super płaskich (kilka milimetrów) telewizorów oraz komórek i odtwarzaczy multimedialnych z giętkimi, a może nawet zwijanymi wyświetlaczami. Jak jednak widać na zdjęciu stare, dobre LCD też ma się nieźle.

Giętkie LCD

Japońskie stowarzyszenie Tradim (Technology Research Association for Advanced Display Materials) wyprodukowało giętki ekran LCD technologią roll-to-roll (z rolki). Ekran ma co prawda przekątną tylko 3,5 cala, ale jest super cienki – zaledwie 0,49 milimetra. Dzięki technologii „rolkowej” produkcji można w szybki i tani sposób nanieść na giętki substrat powłoki polaryzujące, filtry koloru i TFT.

Póki co nie ma informacji dotyczących wykorzystania tej technologii przy produkcji konkretnych urządzeń. Wiadomo jednak, że za stowarzyszeniem Tradim stoją tacy producenci jak Sharp, Hitachi, NEC, Dai Nippon Printing, Toppan Printing, Sumitomo Chemical i inni. Więc szanse na komercjalizację są spore.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.