Hbb TV

Pod wczorajszym wpisem na temat technologii Hbb TV pojawił się dość szybko komentarz nieprzychylny Samsungowi. Jak wiecie u mnie każdy może mówić co chce (byle kulturalnie ;), więc krytyka wszystkiego i wszystkich jest zawsze mile widziana. Działa to  jednak w dwie strony, więc po telefonie od pracownika Samsunga zaproponowałem producentowi możliwość publikacji swojego uzasadnienia. Polecam je serdecznie, bo warto mieć całkowity ogląd sytuacji. Tak więc kiedy Hbb TV w odbiornikach Samsunga?

Poniżej specjalnie dla Was wypowiada się Grzegorz Stanisz, Senior Product Marketing Manager for CTV and AV, Samsung Electronics Polska.

Samsung podjął decyzję o wsparciu technologii Hbb TV w Polsce. Obecnie w naszym R&D w Warszawie prowadzimy szeroko zakrojone testy, obejmujące wiele aspektów wykorzystania tej technologii. Termin zakończenia testów nie jest jeszcze znany.

Musimy uwzględnić wymagania i specyfikacje wszystkich polskich obecnych i potencjalnych nadawców treści HBB. Od strony technicznej Samsung jest gotowy na zastosowanie technologii Hbb TV. W Czechach i w Niemczech – gdzie HBB jest nadawane od dłuższego już czasu i standard jest już stabilny telewizory Samsung bez problemu wyświetlają nadawane treści.

Technologia Hbb TV, jak wszystkie nowe i początkujące technologie jest w sferze naszego zainteresowania. Według naszej wiedzy jak na razie bardzo wolno zdobywa użytkowników i ma ubogą ofertę. Uważamy, że HBB ma potencjał koegzystencji z zawansowaną, najbardziej rozpowszechnioną i dobrze przyjętą technologią Samsung Smart TV. Jest ona obecnie najbardziej rozbudowaną platformą udostępniania różnych treści na ekranie telewizora za pośrednictwem Internetu. Od stycznia do kwietnia blisko 33% wszystkich kupionych przez Polaków telewizorów firmy Samsung zostało podłączonych do Internetu.

Dziś telewizory są skomplikowanymi platformami z których korzysta wielu dostawców treści. Producenci i dostawcy muszą więc współpracować, aby zapewnić jak najlepszą jakość usług. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie przedstawicieli TVP i firmy Samsung w sprawie Hbb TV. Nasza dotychczasowa współpraca przy wdrażaniu i certyfikacji aplikacji dla telewizorów Samsung Smart TV była konstruktywna i korzystna dla obu stron. Mam nadzieję, że i tak będzie tym razem.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania do przedstawicieli Samsunga, to piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku. Jak sami widzicie producenci również zaglądają na mój blog, więc na pewno z przyjemnością Wam odpowiedzą (już ja ich przycisnę ;).