OLED cięty nożyczkami

Panele OLED są cienkie, lekkie i energooszczędne. Mogą być też bardzo wytrzymałe. Centrum Holsta pokazuje jak bardzo tnąc je nożyczkami i uderzając młotkiem.

Centrum Holsta zostało założone w roku 2005 przez naukowców z Holandii i Belgii. To placówka R&D pracując nad nowymi technologiami. Ot chociażby takimi jak wspomniany OLED. Praca w takim miejscu ma swoje zalety. Można na przykład sprawdzić co stanie się z panelem OLED gdy przetniemy go na pół nożyczkami.

Filmik nie jest nowy. Naukowcy wrzucili go na świeżo na YouTube, ale taką prezentację można było obejrzeć już dwa lata temu. W sieci pojawiały się też już nie raz filmy pokazujące naukowców znęcających się nad OLED-ami za pomocą młotków. Centrum Holsta udostępniło nowy film tego typu.

To tak gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do przyszłej dominacji OLED-ów.

Póki co to tylko ciekawostki technologiczne i prezentacje nie mające większego znaczenia dla przeciętnego użytkownika płaskich ekranów. Ale poczekajmy 10 lat. Niech OLED stanieje, proces produkcyjny się usprawni, a producenci zaczną wydawać więcej urządzeń. Giętkie ekrany, które można okładać bez strachu młotkiem są przyszłością, ale wcale nie tak bardzo odległą.