Konferencja TV

Piszę    te    słowa   jedną    ręką.   W    drugiej    mam    kanapkę :) Do pociągu powrotnego mam pół godziny, więc na dworcu w Warszawie jem coś na szybko i spisuję moje wrażenia na gorąco z konferencji Aplikacje TV, o której Wam wspominałem. Jak było?

Bardzo, bardzo dobrze. To dopiero druga konferencja tego organizatora, w sumie dość mała, bo na kilkadziesiąt osób. Ale rokuję się świetlaną przyszłość. Gości było dużo, organizacja bardzo dobra, a prelegenci dość dobrze zorientowani i nie zanudzający gości. O dziwo nawet wąskie ramy czasowe (od 10 do około 40 minut na prezentację) bardzo nie przeszkadzały. Nawet były dobre, bo przynajmniej przedstawiciele producentów i nadawców nie wydłużali bez sensu. Znakomicie wypadły też panele dyskusyjne, które bywają wtórne, ale tutaj autentycznie wciągnęły gości do żywej dyskusji.

Konferencja aplikacje TV - panel dyskusyjny z producentami

Organizatorowi, firmie ARBG, należą się gratulacje za tak sprawne skondensowanie tak dużej ilości materiału w jednodniowe spotkanie. Było męcząco, ale tylko ze względu na czas i lekki zaduch pod koniec dnia. Oprócz tego – znakomicie.

Czego się dowiedziałem? Ot chociażby tego, że Philips wprowadza nowy pilot z klawiaturą QWERTY, żyroskopem i sterowaniem ruchowym, Sony rozwija dwie platformy internetowe obok siebie, Panasonic bardzo dba o jakość swoich aplikacji, a Tuba FM zamierza wprowadzić coś wielkiego.

Jutro więcej. Teraz biegnę na pociąg, bo chyba się zasiedziałem…