Ponad 320 komentarzy, kilkadziesiąt prac konkursowych, jeden gigantyczny telewizor Sharpa, dwie mikro wieże i dwa dni porównywania zgłoszeń. To nie była łatwa decyzja, dlatego kazałem Wam czekać na nią tak długo. Ale już jest. Już wiem kto dostanie 60 calowy telewizor.

Konkurs nie miał jednego lidera. Zdawałem sobie z tego sprawę już w jego trakcie, gdy na bieżąco przeglądałem Wasze zgłoszenia. Jeszcze dobitniej poczułem to wczoraj, gdy wraz z dwójką sympatycznych pracowników Sharpa zabraliśmy się za porównywanie zgłoszeń. Dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję. Każdy z członków wspomnianego jury miał oddać od 1 do 10 punktów na wybrane prace. Miał wygrać najlepszy… i wygrał. O włos, ale jednak! Trzeciego miejsca nie ma, bo kolejne prace skończyły w remisie. Są więc dwa miejsca drugie. Na Facebooku wspominałem już, że ktoś musiał zostać, ktoś odpaść. Niestety. Jednak zgodnie z tym co obiecywałem i czym obdarował Was Sharp, trzy osoby dostają dzisiaj nowy, świetny sprzęt.

Oto oni.

 

Pierwsze miejsce i 60-calowy Sharpa telewizor otrzymuje Return za swoją animację „Władca pikseli”

Była to jedyna praca tego typu. Zabawna, ciekawie zrealizowana i taka, której autor dokładnie przemyślał co i w jaki sposób chce powiedzieć. Nie była idealna, tak jak każda z prac konkursowych, ale w wyniku głosowania otrzymała najwyższą notę 24 punktów.

Gratulacje!

 

Dwie nagrody pocieszenia (mikro wieże Sharpa), z którymi było tyle zamieszania, powędrowały do autorów, których prace również bardzo przypadły nam do gustu. W głosowaniu dostały one po 23 punkty, więc były niesamowicie blisko remisu o pierwsze miejsce. Wiem, że wynik będzie dla tych autorów słodko gorzki, ale główny zwycięzca mógł być tylko jeden. Zresztą jest się z czego cieszyć! Mikro wieże Sharpa są Wasze!

Gratulacje składam:

Adamowi – za świetnie zmontowany film o zombie z ciekawym dodatkiem w postaci możliwości wyboru zakończenia.

Arniemu – za kabaretowe gagi i kilka naprawdę zabawnych tekstów (te o Messim i Hubercie autentycznie nas rozłożyły :)

 

Jeszcze raz gratuluję wszystkim zwycięzcom! Kolejny raz ślę też podziękowania dla sponsora nagród, firmy Sharp Poland.

 

 

Na deser załączam inne prace, które niestety nie weszły na podium, ale też zajęły wysokie noty. Dziękuję za ciekawe zgłoszenia.

BlackJack – z trzech utworów hip hopowych, które zostały nadesłane ten przypadł mi do gustu najbardziej ze względu na jakość wykonania. Od pierwszej trójki oddzielił go tylko brak ciekawszego teledysku i trochę bardziej ambitnego tekstu. Z tego powodu BlackJack dostał „tylko” 22 punkty (osobiście czekam jednak na utwór w iTunes).

peter_1984 dostał 19 punktów za pracę zrealizowaną znakomicie pod względem technicznym. Do pełni szczęścia zabrakło ciekawszej fabuły i bardziej zaskakującej pointy.

Również 19 punktów dostał celth leon za swoje ciekawe inscenizacje. Punktów byłoby więcej, gdyby film został zmontowany dynamiczniej. Praca była wrzucona na ostatnią chwilę. Coś czuję, że po drugim montażu mogłaby być lepsza.

14 punktów przyznaliśmy Mariuszowi za jego zabawy w Minecrafcie. Pomysł był fajny i jedyny w swoim rodzaju, ale trochę niewykorzystany.

Również 14 punktów otrzymało jedyne zdjęcie, które naprawdę przykuło naszą uwagę – dzięki Ataga! Mam nadzieję, że farba jednak zejdzie ;)

W loży honorowej zasiedli Tom, który jako jedyny zrobił grę wideo. Niestety pomysł za bardzo przypominał nam Flight Control. Szkoda, że nie powstało coś całkowicie wyjątkowego. Mimo wszystko miło wiedzieć, że na Obywatela HD wchodzą też fani gier :)

Fajny pomysł miała też Wiolka, ale niestety nie wykorzystała go na tyle, ile byśmy chcieli. Jedno ujęcie wyszło ciekawie, ale to trochę za mało by powalczyć o złoto.

 

 

Wśród innych prac były zgłoszenia mniej lub bardziej kreatywne. Z niektórymi opiniami na ich temat zamieszczonymi w komentarzach się zgadzam, z innymi nie. Na szczęście finałowej trójki nie musiałem wybierać sam. Inaczej przed werdyktem mógłbym zejść na zawał ;) Jeśli chcecie sprawdzić wszystkie prace konkursowe i opinie na ich temat, to poczytajcie komentarze pod wpisem konkursowym. Jest tego sporo :)

Jeszcze raz dzięki za udział w zabawie i gratulacje dla zwycięzców!