Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Od pewnego czasu LG zarzeka się, że chce dominować w sektorze OLED. Nie ma jednak o tym mowy bez nowych inwestycji. I to ogromnych.

W 2013 roku LG zainwestuje w OLED 3,8 tryliona koreańskich wonów, a więc około 3,6 miliarda dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój technologii, zwiększenie wydajności fabryk oraz rozwój giętkich wyświetlaczy OLED i Oxide-TFT LCD. Producent planuje też powiększyć swoją ofertę nowego rodzaju wyświetlaczy. Obecnie rozpoczyna sprzedaż 55-calowego telewizora EM9700 w Korei (kosztuje równowartość około 32 000 zł). Następnie chce dodać do kolekcji jeszcze OLED o przekątnej 40 i 70 cali. Ten większy będzie dostępny w USA. 40-tka pojawi się w Korei i Europie. Na deser LG szykuje jeszcze komercyjną wersję lekko wygiętego ekranu, który mogliśmy oglądać na targach CES 2013.

Inwestujemy tyle samo pieniędzy co w zeszłym roku, ale celujemy w zupełnie inne potrzeby i rezultaty

– powiedział przedstawiciel LG Display w rozmowie z The Korea Times.

Jakby telewizorów było mało, LG planuje jeszcze masową produkcję giętkich wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych. W tym roku.

Wygląda więc na to, że przewidywania mówiące o zaledwie 50 000 telewizorów OLED w tym roku może będzie trzeba zweryfikować.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.