LG 84LM9600

Ostatnio pisałem o tym, że wbrew pozorom kupujemy naprawdę DUŻE telewizory. Może nie w tysiącach sztuk, ale przy tak astronomicznych cenach, każdy sprzedany egzemplarz to i tak szok. Dla przykładu w Korei LG rozeszło się już podobno 300 sztuk 84-calowego LCD 4K.

Jeśli myślicie, że ta informacja robi wrażenie ze względu na rozmiar telewizora, to zapewniam, że nie tylko. Chodzi też o cenę. Telewizor 84LM9600, który testowałem dla Was w Warszawie, kosztuje równowartość około 80 000 zł. W Korei zamówienia na telewizor można było składać już pięć miesięcy temu. Od tamtej pory kupiło go około 300 zapaleńców, wydając razem równowartość około 24 milionów złotych.

Ciekawe czy tak samo dobrze będą sprzedawały się podobne monstra konkurencji? Samsung ma 85 i 110 cali, monstrualne 90 cali Full HD Sharpa też widziałem, Toshiba dołączyła do grona posiadaczy paneli 84″ UHD, a o 84 calowym panelu Sony słyszeliśmy już na targach IFA 2012. Widać, że producenci zakochali się w super wysokich rozdzielczościach i ogromnych przekątnych. Wbrew logice i ograniczeniom finansowym wygląda na to, że takie odbiorniki podobają się też odbiorcom.

Jak duży telewizor bylibyście w stanie kupić, jeśli cena nie grałaby roli?