webos 1.3 vs webos 2.0

webOS 2.0, nowa wersja systemu operacyjnego LG, która ma zapewnić znaczną poprawę szybkości działania. Jak dużą sprawdzam w porównaniu telewizorem z zeszłego sezonu.

Przy okazji testu telewizora LG UF950V wspominałem, że nowy system operacyjny LG w wersji 2.0 wreszcie działa tak, jak powinien. WebOS 2.0 jest aktualnie najszybszym systemem dla Smart TV na rynku. Spójrzcie jaka jest różnica jego działa w stosunku do wersji 1.3 na telewizorze LG UB850V, który testowałem w czerwcu 2014.

Oczywiście nowy telewizor, to również lepszy hardware. Prawdziwym testem wydajności nowej wersji systemu, będzie zaktualizowana edycja webOSa 1.3 z poprawioną płynnością i dodanymi funkcjami webOS 2.0. W marcu LG zapowiedziało taką aktualizację dla telewizorów z zeszłego roku. Póki co jeszcze nie pojawiła się ona oficjalnie. Jeden z moich czytelników, mizio, w komentarzach pod tym wpisem pisał, że testował nieoficjalną wersję aktualizacji z regionu afrykańskiego i według niego działa ona znakomicie. Ja jednak będę sprawdzał jedynie wersję oficjalną. Taką, którą użytkownik zainstaluje z poziomu telewizora, a nie ściągając oprogramowanie z Chomika.

LG – liczę, że zdążycie z aktualizacją przed targami IFA.

Póki co widzicie jak działa webOS 2.0 na sprzęcie tego sezonu, w porównaniu z webOS 1.3 na telewizorze z roku ubiegłego. Różnica jest ogromna! LG obiecywało znaczną poprawę szybkości np.:

  • włączania telewizora – przyspieszenie z 20 do 6 sekund
  • włączania aplikacji – przyspieszenie z 40 do 12 sekund (od zera – wyłączonego TV)
  • wchodzenia do menu – przyspieszenie z 27 do 6 sekund (od zera – wyłączonego TV)

Nie robiłem pomiarów ze stoperem w ręce, bo nie ma takiej potrzeby. Wystarczy powiedzieć, że system działa super płynnie. W nowej wersji, na nowym sprzęcie użytkowanie webOS to czysta przyjemność! Telewizor włącza się (od zera) w kilka sekund, a przechodzenie między aplikacjami i przeglądanie multimediów na podłączonym dysku nie wywołuje żadnych opóźnień. Nareszcie można też bez stresu klikać w ikonkę menu, które również wczytuje się błyskawicznie.

Na sprzęcie z tego sezonu nowa wersja systemu webOS działa rewelacyjnie! Po wydaniu aktualizacji dla telewizorów z zeszłego roku powtórzę test.

 

AKTUALIZACJA 24.11.2015

Polecam nowszy wpis, w którym porównuję szybkość webOS 1.3 do webOS 1.4 na tym samym telewizorze.

 

.
.

Film montowałem na komputerze Acer Predator G3.