webOS 3.0 Na targach CES 2016 miałem okazję sprawdzić działanie webOSa 3.0, najnowszej wersji systemu operacyjnego Smart TV LG. Jakie nowe funkcje nas w nim czekają? O tym, że LG będzie pokazywało w Las Vegas system webOS 3.0 pisałem przed targami. Wiadomo było, że dostanie on nowe funkcje: Magic Zoom i Magic Mobile Connection.

W Las Vegas miałem okazję zobaczyć je na żywo. Producent nie pozwalał na „bawienie się” telewizorami własnoręcznie, a funkcje były w wersji demonstracyjnej (nie można było używać wszystkich z ich możliwości), ale mniej więcej wiadomo już o co chodzi.

Oto LG webOS 3.0.

 

Tak jak mówię na filmie – nie ma tu rewolucji w działaniu webOSa, ale też nie jest ona potrzebna. System ma swoje silne strony, które teraz LG będzie tylko dopracowywać. Magic Zoom może przydać się w czasie np. przeglądania zdjęć ze znajomymi, a Magic Mobile Connection może być ciekawą aplikacją do dzielenia się treściami z komórki czy tabletu na telewizorze. Mam tylko nadzieję, że producent nie usunie przy okazji tradycyjnego Miracasta, który czasem też się przydaje.

Największą zagadką jest wspomniana na YouTube aktualizacja do webOS 3.0 dla sprzętu z 2015 roku. Jak zapewne pamiętacie w przypadku aktualizacji ValuePack (funkcje webOSa 2.0 dla modeli z webOS 1.0) producent miał miał spore opóźnienie. Koniec końców aktualizacja się pojawiła i mocno przyspieszyła starszy sprzęt (robiłem porównanie wbeOSa 1.3 do webOS 1.4 – po aktualizacji), ale czasowo nie udało się to niestety najlepiej. Trzymam kciuki, by w 2016 poszło lepiej, a producent nie zrezygnował z aktualizacji dla starszych modeli. Oficjalnie póki co LG nic jeszcze w tej wkestii nie ogłosiło.

Na pewno cieszą drobne zmiany i dodatki w systemie oraz sprzęcie. Dodatkowe przyciski na pilocie, play i stop, to coś, o czym pisałem przy okazji kilku testów telewizorów tej marki. Rzecz niewielka, ale na pewno usprawni obsługę multimediów.

Więcej o webOS 3.0 i nowościach LG w przyszłości. Jeśli macie jakieś pytania – piszcie. Jeśli będę w stanie, to odpowiem.

 

Tym czasem zachęcam do subskrypcji mojego kanału na YouTube. Jak widzicie – warto.

Aktualizacja 25.05.2016

webOS 3.0 jest już dostępny. Polecam mój materiał na jego temat: