Nicky Ashwell

29 letnia Nicky Ashwell z Londynu nie jest postacią z serialu. Jej bioniczna ręka nie daje jej nadprzyrodzonych mocy. Ale pozwoli wygodniej żyć.

Nicky urodziła się bez prawej ręki. Do tej pory na jej miejscu umieszczała protezę kosmetyczną, która tylko udawała rękę, ale nie była w żaden sposób funkcjonalna. Teraz się to zmieniło, dzięki protezie Bebionic stworzonej przez firmę Steeper.

Oto prawdziwie przełomowe technologie, które zmieniają życie ludzi.

Model mechanicznej protezy stworzona dla osób takich jak Nicky powstawał siedem lat. To zmniejszony model wcześniejszych produktów Steepera stworzony głównie z myślą o nastolatkach i kobietach. Imituje on wygląd i funkcjonalność prawdziwej ręki. Ma oddzielne silniczki dla każdego z palców, uruchamiane poprzez ruch mięśni. Pod białą obudową upchnięto aż 337 mechanicznych części pozwalających na wykonywanie zwykłych czynności takich jak chwytanie, podnoszenie ciężaru itp.

Ciągle zaskakują mnie małe rzeczy takie jak możliwość niesienia torebki i trzymania mojego chłopaka za dłoń w tym samym czasie

– cytuje bioniczną kobietę angielski Telegraph.

Mimo swoich zaawansowanych funkcji proteza waży zaledwie 390 gramów. Pozwala na uniesienie do 45 kg i wykonanie 14 rodzajów chwytów.

Na targach OT World Congress & Trade Show w Lipsku firma RLS Steeper pokazywała możliwości swoich protez.

Na stronie producenta można znaleźć listę dystrybutorów protez. Niestety nie ma tam cen tych urządzeń.