LG Dual Play

Po wczorajszej recenzji telewizora LG LM670S skontaktował się ze mną pracownik agencji obsługującej LG, by przekazać nieco więcej informacji w kwestii okularów do systemu Dual Play. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym tymi nowinkami nie podzielił się z Wami :)

We wczorajszym teście pisałem, że Dual Play trochę mnie rozczarował. Koncepcja jest jednak ciekawa i dobrze, że się pojawiła. Gorzej jest z okularami. Póki co nie można ich u nas kupić. Oficjalne źródło, o którym wspominałem, potwierdza jednak, że niedługo się to zmieni. Okulary już płyną w stronę Europy. Nie wiadomo dokładnie kiedy i za ile będą u nas dostępne, ale będą.

Wiem już też dokładnie jakie modele mają w zestawie dwie pary okularów dla graczy. Opisywany wczoraj model 670S niestety nie. Słabszy od niego i jednocześnie najtańszy odbiornik w serii Cinema Screen, LG LM660S, też nie. Okulary do Dual Play znajdziemy w paczkach z trzema najwyższymi modelami tego roku. To jest:

  • LG LM760S,
  • LG LM860S,
  • LG LM960S.

Trochę szkoda, że producent nie zdecydował się dodawać ich do wszystkich telewizorów z obsługą tego systemu. Okulary nie są droższe w produkcji niż zwykłe, pasywne szkła 3D, a jak wiadomo te są tanie jak barszcz. Teraz jednak przynajmniej wiemy na czym stoimy.

Więcej o nowościach LG na ten rok przeczytacie w mojej relacji z konferencji producenta. Polecam też obszerną galerię oficjalnych fotek wszystkich nowych modeli Cinema Screen.