Tablet Samsunga
Niektóre firmy mówią, że telewizory OLED będą nieopłacalnie drogie aż do roku 2014. Inne, że mimo to przejmą już niedługo 2% rynku (szczegóły w pełnej wiadomości). Jedno jest jednak pewne, najpierw znajdą zastosowanie w mniejszych urządzeniach. Takich jak tablety Samsunga.

Krążą plotki, że koreański producent chce zaprezentować 7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Miałby on znaleźć zastosowanie w kolejnych generacjach tabletów Samsung Electronics planowanych na koniec tego roku. Póki co to tylko plotki, więc nie ma się co za bardzo podniecać. Według innych wieści Samsung chce też stworzyć tablet z ekranem o wysokiej rozdzielczości. Być może nawet Full HD.

Jeśli idzie o wspomnianą na początku penetrację rynku dużymi panelami OLED, to według Digitimes technologia OLED przejmie 2% rynku telewizorów o przekątnych od 40 cali wzwyż. Nie wiadomo dokładnie o jaki okres chodzi Digitimes, ale najprawdopodobniej o rok 2015.

LG OLED

Byłoby pięknie, ale być może te przypuszczenia są trochę zbyt optymistyczne. Póki co tylko firma LG zapowiedziała na przyszły rok ostrą walkę w sektorze OLED. Koreańczycy chcą wydać w połowie 2012 telewizor OLED o przekątnej 55 cali. Produkcja na starcie będzie jednak dość ograniczona i nie przekroczy kilkudziesięciu tysięcy sztuk miesięcznie.