Panasonic TX-42AS600E

Panasonic TX-42AS600E to jeden z tegorocznych modeli japońskiego producenta z jego niższej półki. Oznacza to, że nie ma wszystkich bajerów, ale że będzie również jednym z popularniejszych odbiorników Panasonica. Jakie robi pierwsze wrażenia i co chcecie o nim wiedzieć?

O serii AS600 i innych tegorocznych modelach Panasonica pisałem w relacji z Panasonic Convention 2014. W tym roku Japończycy wprowadzają 9 nowych serii telewizorów LCD. Modele AS600E są trzecimi od dołu. Będą dostępne w przekątnych 32, 39, 42 i 50 cali. Zaoferują dostęp do podstawowych funkcji Smart TV takich jak aplikacje, sterowanie głosem czy wysyłanie treści na ekran telewizora z tabletu i smartfonu. Seria ta jest ostatnią z oferty Panasonica, która nie ma 3D.

Mówiąc inaczej, jest to telewizor dla mas. Wersja 42-calowa kosztuje obecnie 2300 zł, czyli mieści się idealnie w najbardziej popularnym w Polsce przedziale cenowym.

Pierwsze wrażenia seria AS600 robi dobre. Fakt, że należy do niższej serii objawia się w zasadzie tylko w podstawce, która jest wykonana z tworzywa sztucznego. To obecnie popularna alternatywa dla aluminium obniżająca koszty produkcji.

Panasonic TX-42AS600E podstawka

Oprócz tego pod względem wyglądu odbiornik nie odbiega znacznie od swoich droższych braci. Mamy tu dwukolorową ramkę (srebrną na dole, czarną po bokach i u góry), standardowy, nieco już leciwy pilot Panasonica i kilka podstawowych złącz (zwróćcie uwagę na 3 HDMI i 2 USB, ale tylko jedno eurozłącze – znak nowych czasów).

Panasonic TX-42AS600E złącza

Więcej o telewizorze będę mógł powiedzieć gdy dłużej i bardziej konkretnie się nim pobawię.

Jeśli macie jakieś pytania o model Panasonic TX-42AS600E, piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku.