Piraci z Karaibów

Pirate’s Chest Limited Collectors Edition to 15-to płytowe wydanie serii Piraci z Karaibów zamknięte w takiej oto fikuśnej skrzyneczce. Kombo pojawi się w sklepach za Wielką Wodą 18. października. Będzie drogie jak cholera, ale tańsze wydania też się znajdą.

Wersja limitowana będzie kosztowała 170 dolców, więc kolosalne 485 złotych. W szkatułce znajdziemy:

  • Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły – 2x Blu-ray plus kopia cyfrowa,
  • Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka – 2x Blu-ray plus kopia cyfrowa,
  • Piraci z Karaibów: Na krańcu świata – 2x Blu-ray plus kopia cyfrowa,
  • Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach‎ – 2x Blu-ray, kopia cyfrowa i Blu-ray 3D,
  • bonusowa płyta Blu-ray z nigdy wcześniej nie pokazywanym filmem krótkometrażowym Wedlocked,
  • wszystko to zamknięte w replice pirackiej skrzyni, z mapą piratów gratis i jakimś opakowaniem w kształcie czaszki, które nie wiem po co jeszcze jest przy takim pudełku.

Ostro! Fani serii chyba już niczego więcej nie będą potrzebowali. Dla mniej wymagających klientów będą też wydania uboższe najnowszej części. Dwupłytowe (Blu-ray i DVD) za 40 dolców i 5-płytowe (Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD i kopia cyfrowa) za 50 dolców. Będą różniły się nie tylko ceną i rodzajem dysków, ale głównie ilością dodatków. W Stanach będzie też można ściągnąć film 3D z sieci za 50 dolarów. Ale u nas nie ma co na to liczyć.

Piraci z Karaibów Na nieznanych wodach‎

Dźwięk w filmie będzie 7.1 DTS-HD MasterAudio (48kHz/24-bit), tylko że wersja amerykańska nie ma polskich napisów lub lektora, więc i tak trzeba poczekać europejską edycję, a tych najczęściej z polskimi dialogami jakość surround spada do 5.1.