Player

Kilkoro czytelników mojego bloga napisało do mnie mailami i na Facebooku w sprawie aplikacji Player (dawny TVN Player) w telewizorach LG z systemem operacyjnym webOS. Skontaktowałem się w tej sprawie z producentami. Aktualizacja – jest!

Piszę w liczbie mnogiej, bo kwestia nie dotyczy tylko LG, ale i TVNu. To właśnie on odpowiada za przygotowanie aplikacji, której póki co brakuje na nowym systemie operacyjnym telewizorów LG.

Sprawa jest bardzo drażliwa, bo jak zapewne pamiętacie kwestia TVN Playera była przez długi czas solą w oku użytkowników telewizorów LG. Jeden z moich czytelników zrobił nawet petycję, w której prosił o dodanie tego widgetu. Jak zapewne pamiętacie zaowocowała ona bardzo ciekawym zwrotem akcji z udziałem Toshiby.

TVN Player Toshiby

Aplikacja pojawiła się w telewizorach LG w marcu tego roku. Na horyzoncie pojawił się jednak inny problem – webOS. To nowy system operacyjny LG, o którym dużo już pisałem. Jest znakomity! Szybki, niesamowicie prosty w obsłudze i bardzo intuicyjny. Niestety póki co jest też pozbawiony Playera.

Pytanie o aplikację na nowy system operacyjnych wysłałem najpierw do LG. Producent odpowiedział, że system jest gotowy na przyjęcie programu, ale TVN musi przygotować jego nową wersję, na co producent nie ma już wpływu.

Kolejne kroki skierowałem więc do TVNu. Zapytałem o to na jakim etapie są prace nad widgetem Playera dla webOSa i kiedy możemy spodziewać się premiery aplikacji. Pracownik obsługi klienta TVN odpowiedział niestety tylko:

Dziękujemy za wiadomość. Nie możemy potwierdzić żadnej daty wdrożenia aplikacji.

Póki co to niestety tyle.

 

Po problemach z Playerem w poprzednim systemie operacyjnym firma LG nie będzie już raczej zapowiadało premiery, zanim nie dostanie gotowej aplikacji. Z kolei TVN zapewne nie będzie się z nami dzielił szczegółami o produkcji widgetu. Zalecam więc uzbrojenie się w cierpliwość i na razie nie branie pod uwagi Playera przy wyborze telewizora LG. Przypuszczam, że prędzej czy później aplikacja się pojawi, ale aktualnie tylko TVN wie kiedy może to nastąpić.

Jeśli w sprawie pojawią się nowe informacje, to będę Was informował.

AKTUALIZACJA 19.11.2014

Krótka, ale ważna aktualizacja – aplikacja Player jest dostępna w Smart TV telewizorów LG z systemem operacyjnym webOS.