Który telefon komórkowy ma najlepszy ekran AMOLED na rynku? Co Acer dodaje do laptopa Nitro? Jakie nowe funkcje pojawią się w aktualizacji PlayStation 4? Wszystko to i więcej specjalnie dla Was na leniwy poniedziałek.

 

Aktualizacja PS4

Konsola Sony PlayStation 4 dostanie nowe funkcje w aktualizacji 2.50 „Yukimura”. Będą to:

  • Funkcja Suspend/Resume – podobnie jak w Xbox One pozwoli ona na błyskawiczne wznawianie gry od razu w tym momencie, w którym ją zostawiliśmy.
  • 60 klatek w Remote/Share Play.
  • Dzielenie się filmami na Dailymotion
  • Automatyczne robienie screenshota w momencie zdobycia trofeum.

Kilka mniejszych aktualizacji, o których przeczytacie na oficjalnym blogu.

 

120 klatek i 3D u Anga Lee

Ang Lee, reżyser takich filmów jak Życie Pi, Przyczajony tygrys ukryty smok czy Tajemnica Brokeback Mountain, chce dołączyć do Petera Jacksona i Jamesa Camerona w promocji większej liczby klatek w kinowych filmach. Najnowszy film Pana Lee, dramat o wojnie w Iraku Billy Lynn’s Long Halftime Walk, będzie kręcony w 120 klatkach na sekundę i z obrazem 3D. Hobbit był pokazywany w kinach w 48 klatkach na sekundę.

Reżyser planuje wykorzystać na planie kamery Sony F65, których moc mogliście podziwiać w kinach podczas seansów filmów Oblivion i After Earth.

Start zdjęć na planie Billy Lynn’s Long Halftime Walk w kwietniu.

 

OLED Alliance

Po Smart TV Alliance i Ultra HD Alliance przyszedł czas na sojusz dotyczący technologii OLED. Plan stworzenia takiej organizacji ma Han Sang-Beom, prezes LG.

Nie ma jeszcze szczegółów jakie firmy miałyby należeć do sojuszu i czym się zajmować, ale wstępne informacje mówią o kooperacji producentów z Korei, Chin, Japonii i USA… Co jest oczywiste, bo to kraje przodujące w produkcji nowych technologii telewizyjnych.

Aktualnie LG Display sprzedaje już swoje matryce OLED innym producentom (np. Skyworth, Changhong, Haier, Konka i KTC).

 

Acer Aspire V Nitro Black Edition z lepszą grafiką

Pamiętacie testowanego przeze mnie laptopa Acer Aspire V Nitro Black Edition za matrycą Ultra HD? Producent zapowiedział jego nową wersję z karta graficzną GTX 960M. Premiera za miesiąc. Ceny w USA – od 1100 dolarów.

Moja wideo recenzja laptopa poniżej.

 

Samsung Galaxy S6 – najlepszy ekran OLED na rynku

Doktor Daymond M. Soneira przygotował w serwisie DisplayMate wnikliwą analizę możliwości ekranów w komórkach Samsung Galaxy S6 i Samsung Galaxy S6 Edge. To dwa nowe telefony z ekranami rozdzielczości 2560×1440 pikseli, które koreański producent pokazał na targach MWC 2015 w Barcelonie.

Wynik testu jest jednoznaczny – Galaxy S6 ma najlepszy ekran AMOLED jaki jest obecnie dostępny na rynku.

W Galaxy S6 widać wyraźny postęp w stosunku do Galaxy S5, który testowaliśmy w zeszłym roku, ale również w porównaniu do Galaxy Note 4, testowanego sześć miesięcy temu. Najbardziej imponująca jest rozdzielczość, liczba pikseli na cal, dokładność odwzorowania kolorów, jasność, kontrast, czytelność obrazu przy ostrym oświetleniu i wydajność energetyczna

– pisze doktor Soneira w podsumowaniu swojego testu.

 

To tyle na dzisiaj. Bawcie się dobrze i nie przepracowujcie. Poniedziałek nie zając. Nie ma sensu go gonić ;)