Za kilka dni zacznie się amerykańskie szaleństwo zakupów Black Friday. Zanim się zacznie, odprężcie się przy skrócie wiadomości. Dzisiaj sporo nowinek i rekordów. Giętkie ekrany, najszybszy SMS na świecie, największy akumulator i najlepiej zarabiający aktorzy.

 

Player w webOS

Najważniejsza informacja zeszłego tygodnia dla fanów Smart TV, to uruchomienie aplikacji Player w telewizorach LG z systemem operacyjnym webOS. Kilkoro moich czytelników potwierdza w komentarzach, że Player jest i działa.

 

Największy akumulator na świecie

W Karolinie Południowej firma AES Southland zamierza zbudować największy na świecie akumulator litowo-jonowy. Taki sam jakiego używacie w swoim sprzęcie mobilnym, tylko tysiące razy większy. Będzie to placówka magazynująca 400 MW. Cel jej istnienia, to zabezpieczenie sieci energetycznej. Co ciekawe obrazuje ona również rosnącą wydajność ogniw litowo-jonowych. Cztery lata temu największy „akumulator” tego typu był w stanie zapewnić zaledwie 40 MW przez 7 minut. Dzisiaj będzie to 100 MW przez 4 godziny.

Placówka AES Southland powstanie do roku 2021.

 

Jeszcze silniejsze szkło

Firma Corning chwali się najnowszą wersją super pancernego szkła Gorilla Glass, które znajdujemy np. w smartfonach. Wersja 4 nie różni się od poprzedniej tym, że jest po prostu jeszcze bardziej „nie do zdarcia” :). Jak zwykle filmik promocyjny jest ciekawy. Komórki upadające na cement są zabawne!

 

Unia chce wydzielić Google

Parlament Unii Europejskiej ma chętkę na oddzielenie wyszukiwarki Google od reszty jej przedsięwzięć biznesowych. Póki co w formie „przyjacielskiej” sugestii, a nie nakazu. Po co? By walczyć z monopolem i powstrzymać Google od przejęcia władzy nad światem.

Ehh, nie oszukujmy się. Oni już nim władają.

 

Giętkie ekrany Samsunga – szybciej

Kilka informacji w sieci sugeruje, że Samsung przyspieszy prace nad komercjalizacją giętkich wyświetlaczy OLED. Producent pokazywał swój telefon Edge na targach IFA uzupełniając wcześniejszą wizję przyszłości, jaką stworzył.

Teraz podobno traktuje te rozwiązania jako jedną z technologii, które warto rozwijać. Podczas konferencji w Nowym Jorku Samsung pokazywał dziennikarzom nowe prototypy. Jednym z nich był 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1526, który można było zginać w pół.

 

Najszybszy SMSowiec na świecie

Brazylijczyk Marcel Fernandes Filho jest najszybszym „SMSowiczem” na świecie. Chłopak pobił właśnie rekord Guinnessa pisząc poniższą wiadomość na iPhonie 6 Plus w zaledwie 17 sekund. Spróbujcie czy Wy dacie radę.

The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human

Filho używał zewnętrznej klawiatury Fleksy.

 

Ile zarabiają aktorzy?

Na koniec news ze świata kultury masowej. The Hollywood Reporter przygotował duży artykuł o tym ile zarabiają twórcy filmowi w Hollywood. Aktorzy, reżyserzy, producenci, ale nie tylko. Również kaskaderzy, trenerzy, a nawet zwierzęta i ich opiekunowie. Jeśli lubicie zaglądać innym do kieszeni (spokojnie, wszyscy to kochamy ;), to polecam.

 

Udanego poniedziałku!