Na dobry początek tygodnia zobaczcie jak wygląda serial „Powers” tworzony dla PlayStation Network na podstawie serii komiksów, sprawdźcie ile zapłacicie z 4K w Netfliksie, załóżcie na głowy nowe okulary VR i kupcie głośniki za 1,4 mln złotych.

Serial w PlayStation Network

Zaczynamy pop-kulturalnie. Po serialach Netflixa i Amazona przyszedł czas na produkcje tworzone specjalnie dla rynku konsol. Startuje Sony z serialem Powers na podstawie komiksów. Serial pojawi się w PlayStation Network. Gra głównie Sharlto Copley (Dystryk 9, Elizjum, Drużyna A).

 

44 lata Samsunga

Na swojej stronie Samsung pochwalił się 44 latami historii swoich telewizorów (kliknijcie by zobaczyć większą wersję).

Coś podobnego niedawno zrobiło Sony. Lubię takie materiały. Pokazują wyraźnie jak wielki postęp nastąpił w bardzo krótkim czasie.

Jako ciekawostkę dodam, że słowo „pierwszy” pojawia się na infografice Samsunga sześć razy. To tak w nawiązaniu do tego, z czego nabijałem się w czasie targów IFA 2014.

Jestem pierwszy na świecie!

 

4K w Netflixie będzie droższe

Netflix już nadaje w Ultra HD i będzie miał więcej treści tego typu. Serwis HD Guru potwierdził jednak, że firma planuje pobierać wyższe opłaty za wyższą rozdzielczość. Nowi abonenci będą musieli zapłacić 11,99 $ zamiast tradycyjnych 8,99, jeśli będą chcieli oglądać filmy i seriale w Ultra HD.

Trochę to dziwna decyzja, biorąc pod uwagę jak mało treści tego typu jeszcze jest. Rozumiem koszty wyższych transferów, ale podniesienie cen to słaby sposób na zainteresowanie widzów nowinką.

 

Assassin’s Creed Unity w niższej jakości

Ultra HD na pewno nie doświadczą posiadacze konsol nowej generacji. Wspominałem już o tym kilka razy, ostatnio przy okazji niższej rozdzielczości gry Sunset Overdrive na Xboxie One.

Podobne problemy będzie miał najnowszy Assassin’s Creed, który na obydwu konsolach będzie działał w rozdzielczości 900p z szybkością tylko 30 klatek na sekundę. Plotki mówiły, że grę „spowalnia” Xbox, a Ubisoft chce by wyglądała ona wszędzie tak samo. Jaka jest prawda, na sto procent nie wiadomo, ale jedno jest pewne – na PC będzie najładniej.

 

VR za 99 dolarów

Zeiss VR One to okulary dla rzeczywistości wirtualnej Carla Zeissa mające kosztować 99 dolarów. A w zasadzie to nie same okulary, tylko kolejne po Samsungu Gear VR trzymadełko na komórkę.

Oczywiście upraszczam, ale niska cena jest wynikiem wykorzystania komórki (4,7 do 5,2 cali).

Pierwsze egzemplarze mają trafić do sklepów pod koniec roku. Pewnie na święta.

 

Głośniki za 1,4 mln złotych

Na koniec coś dla burżujów. Głośniki Tesseract firmy Avalon Acoustics, których jedna para kosztuje 45 mln jenów. To skromne 1,4 mln złotych.

Jak grają? Drogo ;)