red_logos

Jim Jannard, prezes firmy RED, która od dawna karmi fanów wysokich rozdzielczości świetnym sprzętem, zapowiedział wydanie projektora o rozdzielczości 4K. Zarówno dla zastosowań profesjonalnych, jak i domowych.

Po obejrzeniu dema laserowego projektora RED miałem problemy ze znalezieniem słów na jego opisanie. Porównywanie go do profesjonalnych systemów jest niewystarczające. Nigdy nie widziałem obrazu 3D, który byłby tak samo jasny albo nawet jaśniejszy niż 2D. Aż do teraz

– pisze Jannard na oficjalnym forum RED.

Dalej rozwodzi się nad tym jaki to obraz z projektora RED jest doskonały, najlepszy jaki kiedykolwiek widział, zarówno w 2D jak i 3D, a wszystko to przy 1/4 z maksymalnej rozdzielczości urządzenia.

I to by było na tyle. Firma RED od dawna umie budować szum wokół swoich produktów, ale zawsze robi to też na raty. Nigdy nie podaje konkretów w pierwszych komunikatach. W większości przypadków cały ten zgiełk jest zasłużony. Kamery tego producenta znalazły swoje miejsce już na niejednym planie filmowym. Czy projektor RED zostanie przyjęty równie ciepło?

Póki co wątek na forum producenta ma już 20 stron, w większości przychylnych firmie. Najbardziej podobał mi się komentarz:

Epic = Game
Red Ray = Set
Red Projector = Match