Po Samsung Roadshow 2015 w Berlinie odpowiedziałem na wiele z Waszych pytań dotyczących telewizorów SUHD, czyli serii JS Koreańczyków. Teraz telewizory są dostępne w Polsce. W pełnej wiadomości szczegóły.

Seria JS, to telewizory SUHD, o których Samsung dużo ostatnio mówi. Są to odbiorniki LCD LED z wygiętą matrycą, Ultra HD i technologią kwantowej kropki/nanokryształów. Konkretnie to modele:

  • Samsung SUHD JS9500 – 65, 78, 88 cali
  • Samsung SUHD JS9000 – 48, 55, 65 cali
  • Samsung SUHD JS8500 – 48, 55, 65 cali

Dwa pierwsze z ośmiordzeniowym procesorem, a JS8500 z czterema rdzeniami. Najwyższa seria, JS9500, ma pełne podświetlanie LED (240 stref w wersji 88″ i 150 w 65″), wsparcie dla HDR, HEVC, HTML5 (ale nie Flash!) i w zasadzie wszystkiego co jest obecnie na rynku. O najwyższej serii sporo mówiłem na filmie.

Z kolei o telewizorze Samsung JS9000 wiele mogliście dowiedzieć się z tego materiału.

Od wczoraj telewizory są dostępne w sprzedaży w Polsce. Samsung nie podaje sugerowanych cen detalicznych swoich telewizorów, ale w przypadku serii JS tego producenta nie musimy już bazować wyłącznie na doniesieniach z zachodu i plotkach. Telewizory trafiły do sprzedaży i znamy ceny rynkowe. Poniżej podaję ceny dostępne w momencie pisania (15 kwietnia 2015). Zawsze aktualne znajdziecie pod linkami:

Ceny nie są niskie i spodziewajcie się raczej podobnych wartości w najwyższych seriach większości producentów. Pisałem już na blogu, że w tym roku najbardziej „wypasione” z nowych telewizorów nie będą tanie.

Poza kwestią ceny seria JS Samsunga prezentuje się znakomicie. Póki co telewizory zbierają świetne recenzje, a i ja byłem pod wrażeniem tego co widziałem.

Jeśli Was stać i kupujecie, to… Cóż, zazdroszczę :)