Sharp Moth eye

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Podczas targów CEATEC 2012 w Japonii Sharp pokazał panele LCD wyposażone wpowłokę Moth Eye. Ma ona sprawić, że na ekranach ciekłokrystalicznych będziemy widzieć mniej refleksów światła. Aktualizacja – dodatkowe informacje o Philipsie.

Powłoka ma współczynnik załamania światła w głębi zmieniający się w sposób ciągły, dzięki czemu może skuteczniej zmniejszać natężenie refleksów.

Łączy w sobie przejrzystość ekranów odblaskowych z małą liczbą refleksów matryc matowych

– tłumaczy Sharp.

Technologia powstała we współpracy z Dai Nippon Printing. Póki co Sharp na tylko prototypy telewizorów tego typu w przekątnych 60, 70 i 80 cali.

sharp Moth Eye

Prędzej czy później technika będzie stosowana w wersjach sprzedawanych masowo, ale nie wiadomo jeszcze jakich i kiedy. Firma nie podaje również wartości kontrastu ekranów, które były pokazywane na targach w Japonii. Niestety bez tych danych trudno ocenić to rozwiązanie obiektywnie.

Chociaż trzeba przyznać, że w prezentacjach na zwykłych szybach wygląda to nieźle.

sharp Moth Eye

Fot. TechOn

 

AKTUALIZACJA

Czytelnik podpisujący się jako Kot Sylwester bardzo słusznie zauważył, że technologię Moth Eye stosuje już Philips w swojej serii 9000. Firma chwaliła się tym rozwiązaniem chociażby na tegorocznych targach IFA w Berlinie, gdzie mogłem posłuchać nieco więcej na temat tej nowinki technicznej.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.