Sony Xperia Tablet Z

Tabletowo ma newsa o ciekawe zapowiadającym się tablecie Sony. Rozdzielczości Full HD (a nawet ponad) w takich urządzeniach, to już nic nowego, ale nigdy nie mam ich dość. Oby tylko było taniej niż w przypadku konkurencji z nadgryzionym jabłkiem.

Xperia Tablet Z posiadać ma bardzo dobrej jakości ekran – będzie to matryca o wielkości 10,1 cała z rozdzielczością aż 1920×1200 pikseli oparta o technologię Mobile Bravia Engine 2. Mocy urządzeniu dostarczać będzie mocny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 o taktowaniu 1,5 GHz wspomagany przez 2 GB pamięci RAM oraz GPU Adreno 320. Na dane przeznaczone zostanie 32 GB przestrzeni, które będzie można rozszerzyć dzięki karcie microSD. Wart uwagi jest też aparat Exmor R o rozdzielczości 8,1 Mpx. Innymi atutami Xperii będą m.in.: chip NFC, LTE i głośniki ze wsparciem dźwięku przestrzennego S-Force. Wszystko to zostanie zamknięte w cienkiej obudowie grubości 6,9 mm o wadze 495 gramów. Tablet działał będzie pod kontrolą sprawdzonego już Androida 4.1 JellyBean. Bateria w którą zostanie wyposażona maszyna zapewni 6000 mAh pojemności.

Ponadto urządzenie będzie oficjalnie wodo- i pyłoszczelne, co może tylko cieszyć.

Patrząc na specyfikację techniczną trudno oprzeć się wrażeniu, że japońska firma chce na serio włączyć się do walki o klienta i duży udział w rynku. Podzespoły wydają się być tego dobrą podwaliną.

Nie znamy jeszcze przewidywalnej ceny ani daty rynkowego debiutu, jednak sądząc po tym, że smartfon Xperia Z wejdzie na rynek w marcu, można przewidywać iż Tablet Z pojawi się w sprzedaży w podobnym terminie.

Wpis pochodzi zTabletowo.