LG Smart TV

Temat aplikacji TVN Player dla platformy Smart TV telewizorów LG ciągnie się od trzech lat. Jeden z moich czytelników ma już dość czekania i stworzył petycję w tej sprawie.

Pierwszy raz o szansie pojawienia się TVN Playera w ofercie LG pisałem w grudniu 2011 roku przy okazji testu aplikacji mobilnej TVN Player. Kilka miesięcy później, w marcu 2012, przygotowałem dla Was relację z warszawskiej konferencji prasowej producenta, na której padło zapewnienie, że TVN Player pojawi się w Smart TV LG w kwietniu 2012.

Konferencja LG – odpowiadam na Wasze pytania

LG LM950V - 72 cale

W komentarzach pod tym wpisem do dzisiaj pojawiają się pytania o widget TVN-u. Niestety nadal go nie ma. Sprawa jest o tyle nieprzyjemna, że polski oddział LG nigdy nie wycofał się oficjalnie ze swoich zapowiedzi. Temat jest obecnie omijany. Na konferencji prasowej w ubiegłym roku nie wspomniano o nim ani słowem, a na premierze telewizora OLED LG 55RA98 nieoficjalnie dowiedziałem się, że TVN Player nie ma dość ciekawej treści.

Prawda jest taka, że nadal nie wiemy dlaczego tego widgetu nie ma, a skoro tak, to można przypuszczać, że chodzi o pieniądze :)

Jeden z moich czytelników, który podnosił tę kwestię wielokrotnie, stracił cierpliwość i stworzył internetową petycję, w której w imieniu użytkowników telewizorów LG prosi o dodanie TVN Playera.

Petycję znajdziecie tutaj.

 

Zapytałem go, dlaczego to robi.

Szymon Adamus: Kim jesteś?

Paweł: W tym temacie jestem przede wszystkim rozczarowanym użytkownikiem telewizora LG. A poza tym mam na imię Paweł pochodzę z Bytomia, pracuję jako informatyk w firmie sektora energetycznego. Swój czas rozdzielam między pracę a rodzinę, mam żonę i synka. Do moich zainteresowań należą sporty wodne, motoryzacja.

Szymon Adamus: Skąd pomysł na taką akcję?

Paweł: Znudziło mi się czekanie aż Panowie z LG i TVN się dogadają. Czarę goryczy przelała informacją, którą znalazłem na Twoim blogu. Nowa wymówka LG mówiąca o tym, że TVN Player nie ma dość ciekawej treści. Co jest bzdurą, TVN player ma jedną z najbogatszych ofert darmowych i ciekawych materiałów.

Szymon Adamus: Wiem, że kontaktowałeś się zarówno z LG jak i TVN. Powiedz o tym coś więcej.

Paweł: Kontaktowałem się z LG poprzez wsparcie klienta i za każdym razem otrzymywałem informację, że na chwile obecną nie jest przewidywane wprowadzenie aplikacji serwisu TVN Player w ramach usługi Premium do telewizorów marki LG. A moje uwagi dotyczące wprowadzenia tej aplikacji zostały przekazane do odpowiedniego działu.

W przypadku TVNu to już od roku średnio raz na 2 miesiące wysyłałem zapytanie dotyczące wydania tej aplikacji. Za każdym razem otrzymywałem informację że aplikacja jest w trakcie produkcji, ale data premiery nie jest znana.

Szymon Adamus: Rozmawialiśmy o tej kwestii kilka razy i wiem, że brak aplikacji TVN Player w ofercie Smart TV LG to dla Ciebie gorący temat. Czemu aż tak bardzo?

Paweł: W 2012 po przeprowadzce na swoje, jednym z koniecznych zakupów był telewizor. Długo wahałem się między LG a Samsungiem. Dostępność TVN player’a była jednym z kryteriów. W związku z informacjami jakie znalazłem w sieci jak zapewnieniami sprzedawcy że ta aplikacja zostanie udostępniona do końca roku, nabyłem telewizor LG LM660S w cenie około 4 tyś. Jak się okazuje to był mój błąd, że uwierzyłem w te zapewnienia – TVN playera jak nie było tak nie ma.

Często korzystamy z żoną z TVN player’a i za każdym razem krew mnie zalewa, że zamiast uruchomić go na TV odpalamy laptopa. Wiem wiem można połączyć kable HDMI i oglądać na TV, ale to już nie to samo. Mówiąc szczerze, gdybym wiedział że zapewnienia o wydaniu TVN player’a do końca 2012 roku są bzdurą – kupiłbym telewizor Samsunga.

Szymon Adamus: Dziękuję za rozmowę.

Paweł: Ja również dziękuję i zapraszam do podpisywania petycji.

 

Ciekaw jestem ilu użytkowników znajdzie się na liście? Firmie LG zalecam wystosowanie oficjalnej i konkretnej odpowiedzi w tej kwestii. Ciągnie się ona już niemiłosiernie długo i w obecnej sytuacji każda odpowiedź byłaby lepsza niż milczenie. Nawet jeśli LG miałoby zrezygnować z TVN Playera, to lepiej powiedzieć to głośno i wyraźnie.