BBC będzie transmitowało finały tegorocznego Wimbledonu (2 i 3 lipca) w 3D na kanale BBC HD. Ale to nie jedyna nowość. Nadawca przetestuje też streaming programu w 720p na swojej witrynie internetowej.

Transmisja będzie próbą możliwości przed olimpiadą 2012. Rozgrywki z wybranych meczy w jakości 720p będzie można obejrzeć na testowej stronie. Niestety póki co jest to usługa wyłącznie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Jakość sygnały będzie optymalizowana pod prędkość łącza internetowego widza i jeśli twój system będzie dostatecznie wydajny, to będziesz mógł obejrzeć mecze w 720p

– czytamy na wspomnianej stronie, gdzie podano również informacje o konieczności zainstalowania Flasha w wersji 10.1 lub wyższej. Transmisje będą kończyły się w okolicach godziny 17:00 lokalnego czasu.

Jakoś nie będzie kosmiczna (bitrate 3,2 Mbps, audio w 192 kbps), ale widać, że BBC ostro szykuje się na przyszłoroczną olimpiadę. W czasie Wimbledonu testuje streaming, transmisje 3D i zapewne obydwie te nowości zobaczymy również za rok.

 

Źródło: WhatHiFi, Fot. na licencji CC rickydiver78 Flickr