24h pracy komputera na baterii – procesor Intel Haswell

Mooly Eden chip intela

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Na IDF 2011 Intel ujawnił dość istotne szczegóły dotyczące procesora Haswell, którego premiera spodziewana jest dopiero w 2013 roku. Warto mu się przyjrzeć, bowiem oferuje niesamowicie długi czas pracy akumulatora – zarówno w trybie gotowości, jak i ciągłej pracy.

Haswell będzie następcą Ivy Bridge, mającego zadebiutować na początku 2012 roku. Ma oferować znacznie zredukowaną prądożerność przy zbliżonej wydajności. Brzmi jak największa abstrakcja? Wkrótce przekonamy się o tym na własne oczy.

Bowiem, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2013 roku na rynek trafią pierwsze ultrabooki z Haswell, które będą pracowały przez 24 godziny! Żeby tego było mało, mają oferować także zdumiewający czas w trybie gotowości – do 10 dni.

Najprawdopodobniej chip Haswell trafi także do tabletów. Wyobrażacie sobie sytuację, w której nie musicie ładować swojego tabletu przez kilka dni (zakładając, że korzystacie po kilka godzin dziennie)? To by było piękne.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.