3D mamy nawet na orbicie

3D z kosmosu

Nie wiem kiedy ze stacji kosmicznej ISS będzie transmisja 4D z zapachami kosmosu, ale 3D już zostało nadane. I można je obejrzeć bez problemu nawet na ziemi. Przez zwykły YouTube.

Na pierwszej w historii transmisji 3D z kosmosu astronauta Ron Garen obsługiwał kamerę trójwymiarową Erasmus Recording Binocular (ERB-2), by pokazać coś tak prozaicznego, a zarazem spektakularnego jak dmuchany globus unoszący się swobodnie w zerowej grawitacji. Transmisja była prowadzona na żywo.

Film można obejrzeć na YouTube w wersji 3D. Nie potrzeba nawet specjalnego sprzętu. Filmik jest dostępny w anaglifowym 3D, czyli z wykorzystaniem okularów o różnokolorowych szkłach. Jakość nie jest taka jak na plazmie Panasonic TX-P55VT30, ale widać stację kosmiczną z wyraźną głębią.

Pierwsza transmisja była tylko próbką możliwości nowego sprzętu. Mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy coś w nowych standardach 3D w jakości Full HD.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.