3doo w panelach LG

Z reklamowanych w marcu nowości LG nie doczekaliśmy się wszystkiego, więc jestem sceptyczny do wszelkich kolejnych zapowiedzi tego producenta. Niemniej o 3doo wspominam, bo jeśli się pojawi, to będzie fajnym dodatkiem do usługi Smart TV Koreańczyków.

3doo jest interaktywna platformą, której jedynym celem jest dostarczenie odbiorcy treści 3D. Twórcy tej technologii chwalą się, że jest ona kompatybilna z każdym urządzeniem 3D dostępnym na rynku. Ma to być pierwsza, naprawdę otwarta platforma trójwymiarowa, w której możemy dzielić się znajomymi treściami w trzech wymiarach.

Fajna koncepcja, która przyciągnęła już uwagę firmy Panasonic. Producent zainstalował 3doo w swoich najnowszych panelach 3D na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i niektórych krajów Europy.

Teraz ta sama funkcjonalność ma się pojawić w telewizorach LG Cinema 3D sprzedawanych w Niemczech. Na całym świecie system ma być dostępny w grudniu.

Wysłałem już zapytanie do LG, czy 3doo pojawi się również w Polsce. Czekam na odpowiedź.

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.