55-calowe OLED-y Samsunga i LG na CES 2012

LG OLED

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Targi CES 2012 zaczynają się 10. stycznia. Potrwają tylko kilka dni, ale o zaprezentowanych tam nowościach z branży Hi Tech będzie głośno jeszcze przez wiele tygodni po zamknięciu ostatniego stoiska. Szczególnie, że mają pojawić się takie nowinki jak tytułowe, 55-calowe telewizory OLED koreańskich producentów.

O tym, że zarówno LG jak i Samsung pracują nad dużymi wyświetlaczami w nowej technologii wiemy od dawna. LG zapowiedziało nawet, że wyda swój duży telewizor tego typu w przyszłym roku. Na początku liczba produkowanych egzemplarzy będzie niewielka, ale będą one dostępne dla każdego. Stoimy więc już bardzo blisko nowej wojny technologicznej w sektorze płaskich ekranów. Zapowiedź prezentacji nowości na targach CES 2012 tylko to potwierdza.

Obydwie firmy chcą zaprezentować swoje nowości przed Olimpiadą 2012 (która jest wydarzeniem na potrzeby którego wielu widzów kupuje nowe telewizory). Oznacza to, że pierwszych wysyłek produktów możemy spodziewać się około lipca 2011

– pisze serwis OLED-info.

Samsung OLED

Prezentacje na CES nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale biorąc pod uwagę zapowiedzi dwóch koreańskich producentów, są one bardziej niż prawdopodobne.

Czy rok 2012 będzie już rokiem OLED? Nie. Nawet jeśli LG dotrzyma słowa i wyda swój duży telewizor, to sprzedaż masowa ma ruszyć dopiero w roku 2013 lub w najlepszym wypadku pod koniec 2012 (ale raczej nie). Przyszły rok będzie więc tylko kolejną rozgrzewką przed wyścigiem. Ale już jedną z ostatnich. OLED-y się zbliżają. Niech lepiej zatwardziali fani LCD i plazm się na to szykują. Będzie wojna.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.