84 cale 4K od LG na CES 2012

LG 4K 84 cali
Sharp wchodzi do Polski z telewizorem o przekątnej 70 cali, a LG goni japońskiego konkurenta zapowiadając prezentację telewizora 84-calowego na targach CES 2012. Ma to być również konkurent Toshiby ZL2 i prototypu Sharpa o super wysokiej rozdzielczości.

Telewizor LG nie będzie miał matrycy rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli tak jak prototyp Sharpa, który widziałem na targach IFA 2011, ale i tak wyświetli obraz w wyższej niż zazwyczaj rozdzielczości – 3840 x 2160 w stosunku do standardowego dzisiaj 1920 x 1080 pikseli znanego z Blu-ray. Obok 55-calowego panelu OLED, ma to być jedna najciekawszych nowinek technicznych LG w tym roku.

84-calowy telewizor może być zresztą ciekawy nie tylko ze względu na wielkość i rozdzielczość. Producent umieścił w nim takie rozwiązania jak:

  • technologię 3D z wykorzystaniem pasywnych okularów polaryzacyjnych,
  • system podnoszenia rozdzielczości filmów do 4K,
  • rozpoznawanie głosu za pomocą pilota Magic Remote,
  • system dźwięku 3D, który ma podobno działać jak w najlepszym kinie domowym (uwierzę jak usłyszę).
LG 4K 84 cali

Informacje nie są jeszcze pewne, a sam panel to tylko prototyp. Jestem jednak pewien, że po starcie targów będzie o nim głośno. Telewizory takiej wielkości zawsze przyciągają uwagę dziennikarzy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.