85 cali UHD Samsunga na CES

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Samsung jest obecnie w tyle za konkurencją pod względem wielkości telewizorów. Długo tak być nie może, więc producent planuje pokazać swoją 85-calową odpowiedź Ultra HD na targach CES 2013.

Consumer Electronics Show 2013 startuje w styczniu. Szczegółów na temat sprzętu Samsunga jeszcze nie ma, ale wspomniane 85-cali i rozdzielczość UHD są potwierdzone. Producent chwali się, że będzie miał tym samym największy, komercyjny telewizor LCD LED o rozdzielczości UHD.

Bardzo miło. Im więcej dużych telewizorów na rynku, tym większa szansa, że zaczną tanieć. A w przypadku modelu UHD jest to bardzo potrzebne. Pamiętacie ceny modeli LG i Sony?Póki co zrywają czapki z głów.

Co ciekawe ogromne koszty generuje tu nie przekątna, ale wysoka rozdzielczość. Nawet większy telewizor 90-calowy, który Sharp ma wydać w drugim kwartale nowego roku, będzie kosztował o kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej niż modele z rozdzielczością ponad Full HD.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.