Acer Predator G3 – prostota konsoli w jakości PeCeta [test]

Acer Predator G3-605, to komputer stacjonarny gotowy do użycia w pięć minut po wyjęciu z pudełka. Prostota konsol połączona z jakością gorącego PieCa. Tylko jak bardzo gorącego?

W pierwszych wrażeniach na temat Predatora G3 pisałem już, że konstrukcja od pierwszych minut może się podobać. Sprzęt jest szybki, ładnie i praktycznie zaprojektowany, a do tego w systemie jesteśmy dosłownie kilka minut po odebraniu paczki od kuriera.

Dzisiaj wiem już więcej na temat wydajności i wszystkich zalet oraz wad tego zestawu. Zapraszam na test wideo.

Zgodnie z obietnicą z YouTube spróbujmy złożyć podobny zestaw jak w testowanym przeze mnie Predatorze samodzielnie i zobaczmy jak to wychodzi cenowo. Wszystkie ceny sprawdzałem na tej samej porównywarce cen dobierając podzespoły identyczne z tymi z Predatora G3 lub jak najbardziej zbliżone. Jeśli w porównywarce nie było danego sprzętu, to szukałem innych ofert i wybierałem najtańsze. Przy okazji dzięki temu porównaniu odpowiadam też na pytanie Bartosza Telesińskiego, który na moim Facebooku prosił o sprawdzenie co dokładnie siedi w Predatorze G3.

 • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 770 2 GB (GPU GK104 1046 MHz – taki jak w testowanym Predatorze) – 1000-1300 zł
 • Procesor Intel Core i7-4790 3,6 GHz – 1400 zł
 • RAM – 2x SK Hynix 8 GB 2Rx8 PC3L – 1000-1200 zł
 • Dysk HDD Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB, 7200 RPM – 240 zł
 • Dysk SSD Lite-On IT LMT-128L9M – ok. 300 zł
 • Płyta główna – nieznana, do porównania wybrałem coś za – ok. 600 zł
 • DVD Matshita UJ8E0 – ok. 150 zł
 • Zasilacz FSP500-50AAGA 500 W – ok. 320 zł
 • Obudowa – nietypowe Midi Tower. Obudowy podobne wielkością i funkcjami (USB, czytnik kart i porty na mikrofon i słuchawki z przodu, nieco ładniejszy design) kosztują – ok. 300 zł
 • Windows 8 64 Bit – 400 zł
 • Myszka i klawiatura – około 100 zł
Predator G3 środek

 

Łącznie taki składak jak powyżej kosztowałby około 5700-6200 zł. Oczywiście jeśliby zachować się bardziej oszczędnie, to można by tę kwotę zmniejszyć. Dla gier wystarczyłby procesor i5, obudowa mogłaby być nieco mniej designerska. W tym tekście nie proponowałem jednak lepszego zestawu, tylko starałem się odwzorować jak najwięcej podobnych podzespołów z testowanego komputera.

Jak się ma ta kwota to ceny Predator G3?

Model 605 z takim wyposażeniem jak moje trudno już dostać. Wyszedł ze sprzedaży. W polskich sklepach internetowych znajduję trzy modele Predatora G3-605 w cenach 2900, 3800 i 4400 zł. Ten ostatni ma procesor i7 taki sam jak w testowanym modelu, ale o połowę mniej RAMu i miejsca na dysku HDD oraz brak SSD. Ma za to kartę GTX 960.

Na amerykańskiej stronie Acera znajduję cztery modele z różnymi specyfikacjami. Ceny od 850 do 1500 dolarów, więc w przedziale 3200-5600 zł.

Predator G3 w USA

 

Zalety i wady Predatora G3-605

Pomijając kwestię finansową Predator G3 jest znakomity! Gotowy do użycia w kilka minut po wyjęciu z pudełka, dostatecznie szybki dla nowych gier w Full HD (to oczywiście zależy od specyfikacji jaką wybierzecie), rewelacyjnie cichy i z ciekawymi dodatkami projektowymi. USB i czytnik kart z przodu, „trzymadełko” na słuchawki i rączka pomagająca w przenoszeniu komputera są rewelacyjne.

Acer Predator G3 - trzymadełko na słuchawki

Minusy tego sprzętu, to brak WiFi (w moim modelu), zbyt dużo niepotrzebnych programów zainstalowanych w systemie przez Acera oraz świecąca powłoka obudowy, która strasznie przyciąga kurz.

Acer Predator G3 - kurz

 

Pod względem wydajności zestaw taki jak powyżej w Full HD wyciąga mniej więcej:

 • Wiedźmin 3 – wysokie – 24-30 fps
 • Wiedźmin 3 – średnie – 40-50 fps
 • The Vanishing of Ethan Carter – wysokie – 50-60 fps
 • Battlefield 3 – najwyższe – 60 fps i więcej
 • Battlefield 3 – wysokie Ultra HD – 20-24 fps
 • Battlefield 4 – wysokie – 40-50 fps

 

Dla zabawy włączyłem też League of Legends i Guild Wars 2, które działały całkowicie płynnie w Full HD i płynnie w Ultra HD. Wiadomo jednak, że to nie są tytuły do sprawdzania mocy PeCeta.

Guild Wars 2 FHD vs UHD
Guild Wars 2 FHD vs UHD

 

 

Kupować czy nie?

Predator G3-605 jest komputerem dla osób, które nie chcą/nie lubią/nie umieją składać PeCeta samodzielnie. Po prostu wybieracie najwyższy model na jaki Was stać, płacicie i w kilka minut po odebraniu paczki od kuriera instalujecie ulubione gierki. Lubię taką prostotę. To przez nią od dawna gram na konsolach i cieszę się, że teraz mogłem przenieść ją na PeCeta.

W kwestii ceny na pewno da się złożyć zestaw o podobnej wydajności taniej, jeśli staranniej dobierze się podzespoły pod konkretne zastosowanie. Acer proponuje rozwiązanie dla osób, które komputer stacjonarny chcą kupić tak jak laptopa czy konsolę – wybierając model, płacąc, włączając po odbiorze. Z wszystkimi wadami i zaletami takiego rozwiązania.

Mówiąc krótko – polecam! Świetny komputer o zaspokajających pokładach mocy oraz relaksującej prostocie montażu i instalacji. Osobom z napiętym budżetem i chęciami do samodzielnego dobierania podzespołów, polecam porównanie specyfikacji z propozycjami składaków znalezionymi w sieci.

Obywatel HD - Polecam

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.