Acer XB270HU – monitor dla prawdziwych graczy [test]

Acer XB270HU

Niedawno do sprzedaży w Polsce trafił monitor gamingowy Acer XB270HU. W jego obudowie producent upchał wiele ciekawych rozwiązań. Pytanie czy są one warte dość wysokiej ceny?

Podstawowe zalety tego monitor to:

  • Matryca LCD IPS 27 cali 16:9 o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli
  • Technologie Nvidia G-Syn i Ultra Low Motion Blur
  • 144 Hz

Acer chwali się, że to pierwszy monitor z matrycą IPS o tak wysokiej wartości odświeżania.

Sprzęt ma kilka mniejszych lub większych wad, ale najsilniejszą przeszkodą stojącą na drodze do jego zakupu może okazać się cena. W momencie pisania tego tekstu Acer XB270HU kosztuje 3200 zł (zawsze aktualną cenę monitora Acer XB270HU znajdziecie tutaj).

To nie mało. Czy warto?

Większość wad tego monitora jest do zaakceptowania. Świecąca obudowa wkurza, ale można ją wyczyścić. Brak HDMI to problem, ale jeśli w zamian dostajemy 144 Hz w WQHD i G-Sync, to jest to wymiana korzystna. Brak głośników nie jest niczym nadzwyczajnym.

Bronię tego monitora, bo to co ma robić dobrze, robi znakomicie! Spójrzcie chociażby na wyniki jego testu na TFT Central. Serwis nazwał produkt Acera nowym królem monitorów dla graczy.

Łącząc wysoką rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, z szybkością matrycy, odświeżaniem 144 Hz, redukcją rozmycia ULMB, wsparciem dla G-Sync i bardzo niskim lagiem dostajemy diabelnie dobry monitor do gier

– pisze autor w podsumowaniu tekstu, który polecam jako źródło twardych danych dotyczących szybkości tego monitora, jasności, funkcjonowania zastosowanych w nim technologii, kątów widzenia i innych specyfikacji.

Acer XB270HU kąty widzenia Fot. za zgodą tftcentral.co.uk
Acer XB270HU kąty widzenia Fot. za zgodą tftcentral.co.uk

Zbiorczy wniosek wynikający z tego materiału, innych testów i moich dwóch tygodni jakie miałem okazję spędzić z tym monitorem jest jeden – to rewelacyjny sprzęt dla graczy!

Acer XB270HU G-Sync

Widać wyraźnie, że Acer chce tworzyć dobry jakościowo, ceniony sprzęt dla graczy i nauczył się jak to robić. W przypadku komputera stacjonarnego Acer Predator G3, który niedawno dla Was testowałem, kwestia stosunku jakości do ceny mogła być dyskusyjna, bo w grę wchodziło wiele różnych specyfikacji.

W przypadku Acera XB270HU dyskusji nie ma. Monitor nie jest tani, ale jeśli Was stać i chcecie mieć coś znakomitego do gier, to jak najbardziej polecam.

Obywatel HD - Polecam

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.