Amazon Kindle Touch – dotykowy czytnik e-booków za 99 dolarów!

Amazon Kindle Touch - fot. Gizmodo

Bez większej niespodzianki, Amazon zapowiedział właśnie dotykową wersję swojego czytnika e-booków Kindle.  Są też dwa inne czytniki. Najtańszy za 79 dolarów. Wersja dotykowa od 99$.

Największe zalety nowego czytnika:

  • brak przycisków fizycznych – następną stronę włączamy klikając w prawą część ekranu, poprzednią w lewą, do menu wchodzimy klikając w środek,
  • czytnik jest cieńszy i lżejszy niż poprzednia generacja,
  • natychmiastowy dostęp do danych z Wikipedii pod jednym kliknięciem – informacje na temat postaci historycznych, zwrotów itp. są ściąganie razem z książką z Wikipiedii,

 

Kindle Touch będzie kosztował 99 dolarów. To jeszcze mniej niż obecna generacja małych czytników Amazona. 320 zł. Rewelacja! To wersja WiFi. Będzie też wersja 3G za 149 dolarów (około 480 zł).

Obydwa modele będą dostępne do zamówienia już dzisiaj. Wysyłka do klientów rozpocznie się 21 listopada.

Jakby tego było mało będzie też wersja jeszcze tańsza. Za 79 dolarów (około 255 zł) będzie można kupić nowy model czytnika bez ekranu dotykowego. Będzie on o 18% mniejszy niż poprzednia generacja, z komunikacją WiFi i jeszcze szybszym odświeżaniem stron. Dostępny od dzisiaj.

Nowe Kindle

Fotki pochodzą, jak widać, z serwisu Gizmodo.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.