Android TV – telewizory Sony w przyszłym tygodniu

Android TV ma sporą obsuwę. Telewizory Philipsa i Sony miały być już dwa miesiące temu. Czas najwyższy na premiery. Pierwsze z nich mają mieć miejsce już w przyszłym tygodniu.

Ostatnio miałem okazję sprawdzić najnowszą wersję oprogramowania Android TV na telewizorach Philipsa. O premierze sprzętu z systemem Google tego producenta nie ma jeszcze niestety konkretów. Myślę, że nowości Philips Android TV pojawią się w ciągu najbliższych 30 dni, ale z drugiej strony nie postawiłbym na to wszystkich oszczędności.

Zniecierpliwiony pociągnąłem jednak za język również Sony, które w tym roku stawia bardzo silnie na Android TV. Tutaj spotkała mnie bardzo miła niespodzianka.

Rzecznik prasowy polskiego oddziału tej firmy potwierdził, że pierwsze telewizory Sony Android TV trafią do polskich sklepów w przyszłym tygodniu.

Czytelnicy mojego bloga oraz serwisu Technologie.Gazeta.pl, na którym również o tym piszę, dowiadują się o tym pierwsi w Polsce. Oficjalna informacja prasowa ma wyjść do mediów po weekendzie.

Opóźnienie w produkcji wynikało z ograniczonej dostępności niektórych części

– skomentował Piotr Papaj, rzecznik prasowy polskiego oddziału Sony.

Tak więc – byle do przyszłego tygodnia!

 

O nowościach Sony związanych z Android TV pisałem już w lutym, po konferencji prasowej w Warszawie.

Pod koniec tego roku do ekipy Android TV dołączy jeszcze Sharp. Nowości tego producenta z systemem Google mają pojawić się w październiku (a prezentowane będą zapewne we wrześniu na targach IFA).

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.