Apple iPhone oraz iPad poprawiają bezpieczeństwo na drodze

DriveMate SafetyCam Apple iPhone
Rozmawianie przez komórkę w czasie jazdy samochodem nie należy to czynności zbyt bezpiecznych. Co innego jeśli ten sam telefon wyposażycie w aplikację DriveMate SafetyCam i skierujecie obiektyw jego aparatu w stronę drogi. Wtedy iPhone (lub iPad) pomogą bardziej niż poduszka powietrzna.

Wspomniane oprogramowanie stworzyła firma Car Mate MFG. Jego zadanie jest bardzo proste – analizowanie ruchu samochodów przed nami i sygnalizowanie kierowcy jeśli dzieje się coś niebezpiecznego. iPhone lub iPad wyposażony w taki system jest w stanie rozpoznać czy nie zbliżamy się przypadkiem za bardzo do auta przed nami lub czy samochód nie rusza. Na ekranie komórki można zobaczyć symbole oznaczające najbliższy pojazd oraz odległość od niego.

DriveMate SafetyCam Apple iPhone

DriveMate SafetyCam jest też w stanie obliczać w czasie rzeczywistym prędkość naszego samochodu, przyspieszenie, odległości od innych aut i na podstawie tych danych oceniać poziom wydajności jazdy kierowcy. Te dane można z kolei wysłać do sieci i rywalizować ze znajomymi o tytuł najbardziej oszczędnego kierowcy.

System współpracuje z iPadem, iPhonem 4 oraz 3GS działającymi pod systemem iOS4.1 lub nowszym. DriveMate SafetyCam można kupić na iTunes za 3 dolary.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.