Batman wyreżyseruje Batmana

Krążyły o tym plotki, ale wygląda na to, że teraz mamy wiarygodne potwierdzenie – Ben Affleck, Batman w świecie budowanym przez Zacka Snydera, wyreżyseruje nowy film o Mrocznym Rycerzu.

Potwierdzenie tej informacji podaje Mike Fleming Jr z serwisu Deadline, na bazie tego co dowiedział się podczas konwentu Comic Con w San Diego. Aktor ma się zająć nową ekranizacją przygód Batmana po zakończeniu prac nad filmem Live By Night, który jest obecnie w fazie post produkcji.

Affleck będzie miał pełne ręce roboty jako nowy „Gacek”. W przyszłym roku do kin wejdzie film Batman v Superman: Dawn of Justice (teaser na końcu wpisu). W tym samym roku Bruce Wayne pojawi się gościnnie w Suicide Squad. Następnie czekają na dwie części Ligi Sprawiedliwych w 2017 i 2019 roku.

Fiu! Zapracowany nietoperz.

Nie wiadomo gdzie w tym planie miałby pojawić się film z samym Batmanem, ale Fleming donosi, że scenariusz do niego napiszą Affleck i Geoff Johns. Ten drugi pan jadł zęby na superbohaterach. Jest autorem opowieści kilkunastu filmów animowanych ze świata DC, a także niektórych odcinków seriali The Flash i Arrow. Druga informacja akurat nie nastraja zbyt optymistycznie, bo historie w tych serialach są potwornie niedojrzałe. Oby Affleck, który ma na koncie dwa Oscary, w tym jeden za scenariusz filmu Good Will Hunting, trochę mu pomógł.

Oprócz wspomnianych filmów DC w 2019 roku mamy zobaczyć w kinach jeszcze Shazama (w głównej roli rewelacyjny Dwayne Johnson), a w 2017 Wonder Woman (Gal Gadot – mam nadzieję, że w spodniach, a nie samych gaciach).

 

Na deser obiecany teaser Batman v Superman. Straaaasznie poważny i mroczny, jak to u Zacka Snydera.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.