Będę na konferencji Aplikacje TV – o co chodzi?

aplikacje TV 2011

Kilka dni temu dostałem zaproszenie na konferencję Aplikacje TV, która odbędzie się 13 marca w Warszawie. Przyjąłem je z przyjemnością, bo wydarzenie zapowiada się ciekawie. Nie idealnie, ale interesująco. O co chodzi?

Podczas tej konferencji producenci telewizorów zaprezentują nadawcom telewizyjnym oraz branży reklamowej nowe możliwości telewizorów oraz urządzeń telewizyjnych (blu-ray/STB) podłączonych do internetu. W trakcie konferencji chcemy również podyskutować ze zgromadzonymi Panelistami o tym, gdzie znajduje się dość płynna granica między telewizją a internetem w telewizorach nowej generacji.

Tak o spotkaniu piszą jego organizatorzy na oficjalnej stronie.

Konferencja Aplikacje TV odbywa się 13 marca 2012 w warszawskim hotelu Marriott. Swój udział można zgłaszać przez formularz kontaktowy, ale pamiętajcie, że to konferencja płatna. Koszt udziału to: 1950 zł netto dla jednej osoby, 4500 zł netto w pakiecie dla 3 uczestników z jednej firmy.

Co w zamian? Przede wszystkim spotkanie z przedstawicielami największych producentów elektroniki. Będą:

 • Piotr Herod z Philips Polska,
 • Roman Karaszewski z LG Electronics Polska,
 • Paweł Kaczmarzyk z Sony Europe,
 • Marcin Jurczuk z Panasonic Polska,
 • Michał Wojciechowski z Samsung Electronics Polska.

Oprócz tego pojawi się sporo gości związanych z oprogramowaniem i treścią. Będą:

 • Krystian Kolondra z Opera Software,
 • Aleksandra Chmielewska z iTVP,
 • Michał Szczepan Bieniek z Gazeta.pl,
 • Leszek Bogdanowicz z Tuba FM,
 • Dorota Nieroda z Empik school
 • i Przemysław Tarczyński z TVNu, który opowie o TVN Player w Smart TV.

Na koniec zaplanowany jest jeszcze panel dyskusyjny. Cały program znajdziecie tutaj.

Widać w nim wyraźnie, że plan jest napięty. Chyba aż za bardzo. Prelegenci mają po 15-45 minut na prezentację swoich produktów. Dla przykładu Paweł Kaczmarzyk z Sony ma mówić 40 minut, ale już Roman Karaszewski z LG zaledwie 15 minut. Wszystkich ciekawych funkcji telewizora Smart nie da się ciekawie pokazać w 15 minut. Szczególnie jeśli sala będzie pełna takich dociekliwych nerdów jak ja, którzy z chęcią wypytaliby o coś więcej niż tylko suche specyfikacje widoczne na stronie producenta. Konferencja będzie więc gnała bardzo do przodu, co raczej nie zaowocuje wieloma nowymi informacjami.

Tyle moich obaw. Rzeczy, które mnie cieszą (oczywiście poza zaproszeniem :) to fakt, że organizatorom udało się zebrać w jednym miejscu przedstawicieli tak wielu firm. Są tu prawie wszyscy najważniejsi w Polsce gracze (brakuje np. Sharpa). Przynajmniej jeśli idzie o telewizory. Fajnie że będzie też kilka słów o aplikacjach. Programy takie jak TVN Player sprawiają, że wreszcie każdy w nas ma przydatne narzędzia do prostego, szybkiego i co ważne darmowego VOD.

Tak więc 13. marca wybieram się do Warszawy i zdam Wam relację co ciekawego tam usłyszałem :)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.