BenQ PL550

Firma BenQ przysłała mi informację prasową na temat ciekawego ekranu do zastosowań profesjonalnych… albo budowy całkowicie zwariowanego kina domowego składającego się z 16 ekranów Full HD o przekątnej 55 cali!

Mowa o 55-calowym panelu BenQ PL550, który ma ramkę grubości zaledwie 3,5 milimetra i ma służyć do tworzenia ścian wideo.

Przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter) jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. BenQ rozwiązał tę niedogodność tworząc łańcuchowy system gniazd HDMI umożliwiający budowę ściany wizyjnej składającej się z max 16 ekranów połączonych bezpośrednio tymi gniazdami i automatyczne uzyskanie obrazu na całej ścianie

– pisze producent w informacji prasowej.

Oprócz HDMI w ekranach są złącza Display Port, Composite, component, D-Sub, sieciowe itp.

Oczywiście jest to sprzęt pomyślany o zastosowaniach biznesowych, ale hej! Co stoi na przeszkodzie, by ścianę z 16 ekranów tego typu zrobić w domu? Jeśli tylko Was stać, to śmiało. Niestety ta ostatnia uwaga jest dość istotna, bo jeden ekran BenQ PL550 kosztuje obecnie około 14 000 zł.

Ściana wideo z 16 takich paneli to zatem wydatek 224 000 zł.

Auć.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.