Bezprzewodowe telewizory LG w nowym roku

Fot. na licencji CC wicho Flickr

Wygląda na to, że w przyszłym roku LG nie będzie chciało zachęcić do swoich telewizorów tylko cienkimi ramkami, pasywnym 3D i OLED-ami. Wspólnie z Intelem przygotuje też pierwszą na świecie serię odbiorników z technologią bezprzewodową WiDi.

Firmy LG Electronics (LG) i Intel nawiązały strategiczny alians w celu wprowadzenia i wspólnej promocji technologii WiDi (Wireless Display – wyświetlacz bezprzewodowy). Rozwiązanie to, opracowane przez firmę Intel, będzie po raz pierwszy na świecie zastosowane w nowej linii telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Ich wprowadzenie na rynek jest planowane na 2012 rok

– czytamy w oficjalnej informacji prasowej LG.

LG i Intel

Interfejs WiDi pozwoli na podłączenie płaskiego panelu do komputera, telefonu, tabletu czy innego urządzenie przenośnego i bezprzewodowy transfer obrazu w wysokiej rozdzielczości. Intel będzie chciał zaimplementować swoją technologię nie tylko do telewizorów, ale także projektorów i ekranów. Możemy więc spodziewać się znacznie szerszej oferty, wychodzącej poza sprzęt Koreańczyków.

Oczywiście nowinki nie będą warte jakiejkolwiek uwagi, jeśli WiDi nie pozwoli na transfer filmów w wysokiej rozdzielczości. Nie koniecznie 1080p z bitratem podobnym do tego z Blu-ray, ale chociaż zadowalającym 720p. Jeśli tego nie będzie albo będzie, ale jakość znacznie spadnie, to wielkiego szału WiDi nie wywoła. Wszak bezprzewodową komunikację z siecią lokalną ma już teraz prawie każdy Smart TV – za pomocą DLNA.

Pierwsze nowinki LG Cinema 3D z Interl WiDi mają zostać pokazane już na targach CES 2012 w Las Vegas. Przypominam, że startują one 10. stycznia.

Fot. na licencji CC wicho Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.