Bezprzewodowy sprzęt Panasonic – 4 DVD w minutę

WiGig z tabletu
WiGig czyli Wireless Networking at Gigabit Speeds to projekt firmy Panasonic, który może sprawić, że kino domowe wreszcie zostanie pozbawione części kabli. Moduł komunikacyjny WiGig może być wpięty do urządzenia w postaci karty SD. Technologia ma pozwolić na transfer 4 filmów DVD w minutę. Póki co na niewielką odległość i np. z tabletu.

Panasonic pracuje dopiero nad prototypem urządzenia. Podczas prezentacji systemu, przedstawiciele firmy przerzucali w czasie rzeczywistym filmy z tabletu, na ekrany samochodowego systemu multimedialnego.

Do przesyłania danych z prędkościami gigabitowymi, technologia wykorzystuje pasmo 60 Hz. Zasięg jest ograniczony do 1-3 metrów, ale prędkość przesyłu informacji ma być wielokrotnie wyższa od tej znanej z LAN 802.11n czy Bluetooth.

WiGig prędkości

Mała odległość transmisji mocno ogranicza WiGig. Nie ma szans by przy zasięgu do 3 metrów to rozwiązanie zastąpiło tradycyjne WiFi. Póki co Panasonic chce wydać karty SD WiGig skierowane do producentów samochodów.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.