Canal+ coś szykuje – więcej treści w Internecie i 3D

Fot. na licencji CC islandjoe FlickrProszę nas obserwować w najbliższym czasie, bo nie wykluczamy na tym polu współpracy w najbliższej przyszłości – powiedziała w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Beata Mońka, prezes spółki Canal+ Cyfrowy, nawiązując do tematu usługi dostępu do Internetu. Canal+ chce dołączyć do grona stacji działających szeroko na polu sieciowym. Planuje też dalsze nowości 3D, ale kanału nadającego cały czas nadal nie ma.

W ostatnim czasie platforma Cyfra+ wprowadziła wiele nowych usług opartych na internecie, m.in. Cyfra+ Online, HBO GO czy MOOD. Operator zapowiada także więcej aplikacji na telefony komórkowe, wśród nowości pojawi się m.in. Cyfra+ Online w wersji na iPada i iPhone

– pisze o tym Łukasz Szewczyk z Media2.

Po starcie znakomitych usług takich jak chociażby TVN Player (który działa nie tylko na komputerze, ale także na sprzęcie przenośnym – iPad, Android, iPhone itd.) taka oferta nikogo nie rzuci raczej na kolana. Niemniej cieszy. Im więcej w Polsce darmowej treści VOD w sieci, tym większe będzie zainteresowanie nowymi usługami i (być może) mniejsze piractwo.

Beata MońkaInną nowością jaką szykuje Cyfra jest coś, na co osobiście czekam od dawna – pełnoprawny kanał 3D. Póki co jednymi stacjami trójwymiarowymi nadającymi w Polsce regularnie, są programy z paczki NEXT TV. Rozmawiałem o nich niedawno z Olimpią Owczarek z NEXT TV. Niestety prawda jest taka, że oprócz tego i nielicznych filmów 3D na Blu-ray, najlepszym źródłem treści 3D w naszym kraju jest Pirate Bay. Canal+ ubiegał się o koncesję na kanał 3D już w zeszłym roku.

Jarosław Kordalewski, członek zarządu Canal+ Cyfrowego, przyznaje, że koncesja da spółce więcej swobody w doborze treści, które będą prezentowane w 3D. Docelowo ma powstać osobny kanał

tłumaczono w październiku.

Teraz Beata Mońka zapowiada więcej treści 3D i szansę na pełnoprawny kanał trójwymiarowy nadający każdego dnia w trzech wymiarach. Niestety póki co nadal brakuje konkretów i możemy liczyć tylko na sporadyczne prezentacje 3D.

Nasze studio oscarowe będzie w 3D. Sukcesywnie poszerzamy ramówkę Canal+ 3D na ile pozwala dostępność realizowanego w 3D kontentu premium na rynku. (…) Obecnie pokazujemy trzy godziny dziennie trójwymiarowych programów, a raz na tydzień nadajemy kolejną nowość

– tłumaczy Bońka na łamach Rzeczpospolitej.

 

Fot. na licencji CC islandjoe Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.